4 kavárny v Brně (a okolí), které doporučuju navštívit

kafec7

Kavárenské povalečka doporučuje. Tentokrát kavárny, které se pyšní krásným prostředím/interiérem, fajn servisem a obstojným výběrem občerstvení. Do tří z nich se moc ráda vracím, čtvrtou jsem objevila díky kámošce teprve nedávno.

  1. Café DUBSKY na zámku Lysice
  2. Kavárna LA VÁZA v Brně
  3. Café Hostina ve Valticích
  4. Mezzanine Café V Brně

Kafe v blízkosti zámku na příjemné zahrádce. K tomu domácí limonáda, nebo jeden ze slaných/sladkých dezertů. Dokonce nabízí i zmrzlinové poháry, takže často váhám, co si vlastně dát. Za vitrínou totiž vypadá lákavě všechno. Ať už jdete zároveň na prohlídku zámku, nebo zůstanete u  tour de café, DUBSKEHO doporučuju navštívit. Platit se dá kartou i hotově. Návštěvu můžete spojit se zastávkou v krámku Štěpánčiny Divné čokolády, který najdete kousek před zámkem. 

kafe1
Pohár v DUBSKEM

O LA VÁZE mi poprvé řekla myslím Domča. Od té doby jsem ji navštívila minimálně třikrát. Dvě návštěvy byly fajn, třetí mě malinko rozladila kvůli obsluze, ale určitě jim dám šanci znova. V poloprázdné kavárně jsme totiž čekaly opravdu dlouho. Poloha kavárny je geniální; jste v centru města a přitom skrytí ve vnitrobloku. Moc se mi taky líbí jejich zahrádka s posezením u jezírka. Mají dobré zákusky i kafe. Míchají i drinky a rozlévají víno. Nejsem si jistá, jestli berou karty.

návštěva po ukončení školy
návštěva po ukončení školy
návštěva s Domčou
návštěva s Domčou

Café Hostina ve Valticích je moje srdcovka. Milejší a usměvavější obsluhu jsem nikde jinde nepotkala. Sedíte buď v designovém prostředí uvnitř, nebo obklopeni zelení venku na dřevěných židlích. Nabízí výborné dezerty, několik druhů kávy + domácí limonády. Jediné mínus je, že pokud se nepletu, neberou kvůli EET karty. Kavárnu hledejte na valtickém náměstí v budově zemědělského muzea a info centra.

minulé léto s kamarády
minulé léto s kamarády

Mezzanine Café je pro mě novinkou. Holt kaváren je v Brně tolik, že doteď neznám všechny. Tuhle najdete na ulici Údolní. Zaujala mě výzdobou (mozaiky) a oddělenou částí s dětským koutkem. Protože jsem tu poseděla s kamarádkou, která má miminko, tuhle část jsme využily. Po kafi to nemáte daleko na Špilberk. Moc mi chutnala zdejší domácí limonáda, do které jsme dostaly ovoce a byla hezky nazdobená. Ráda sem zase někdy zajdu. Fotku bohužel nemám 🙁

Existují určitě i další fajn kavárny, které by stály za zmínku. Tohle je zkrátka můj osobní výběr 🙂 Některé z výše jmenovaných najdete v knížce 365 – Gastromapa Lukáše Hejlíka, která je moc hezky zpracovaná a obsahuje tipy na další fajn podniky po celé ČR. 

Náhled: Canva.com

Související články

3 komentáře

    1. Ne, to fakt ne 😀 To by moje zdraví a peneženka dlouho nedaly. Ale už jsem jich za pobyt v Brně navštívila dost 🙂

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.