Bizarní i fascinující rekordy najdete v Pelhřimově

tip

Blíží se konec měsíce, a s ním končí i prázdninové výletovačky. Stihli jsme toho s přítelem celkem dost: od Slovenska, přes návštěvu zámku, zastavení u rodiny i kamáradů, až po mini dovču na Vysočině. 

O jednom z výletů bych vám ještě chtěla napsat. Jaké jsou moje dojmy z Muzea rekordů a kuriozit v Pelhřimově? Dneska se to dozvíte. Zatím prozradím jen to, že  místo je zajímavé a byla by škoda ho nenavštívit.

kuky-1
Dvacetikilový obří Kuky

Jak už název napovídá, v muzeu najdete nejrůznější rekordy a kuriozity z českých luhů a hájů. Dechberoucí vázy ze sirek, obraz z kapřích šupin, mince ohnuté zubama, psí betlém, nebo třeba nejdelší dopis Ježíškovi. Expozice není časově omezena, skládá se z dvou výstavních míst; historické městské věže a vily vzdálené asi pět minut pěšky. Auto je možné zaparkovat blízko historické věže po zaplacení poplatku v boční uličce.

čokozámek-1
Čokozámek od šikovné studentky-cukrářky

 

postavičk ze zátek
Postavičky ze zátek od piva

Musím však vytknout jednu věc a sice značení muzea. V době návštěvy se značení smrsklo na malou ceduli a ukazatel. Nepozorné oko by tak muzeum mohlo lehce přehlídnout. 

Vstupné nás dva dospěláky vyšlo na 300 Kč (shodli jsme se, že by mohlo být levnější), ale zase chápu význam téhle turistické atrakce pro město Pelhřimov. Obě expozice + zahradu s o obřími předměty (taktéž v ceně) jsme prošli přibližně za dvě hodinky. Spousta textu u jednotlivých předmětů nám nevadila, myslím si však, že z toho důvodu je muzeum vhodné pro starší děti + dospělé. 

Korintská váza ze sirek

Celkový dojem z místa mám dobrý, jen se nemůžu zbavit dojmu jisté omšelosti. Na druhou stranu abych provozovateli nekřivdila; pravidelně se snaží přidávat nové předměty. Já osobně bych expozici trochu zmodernizovala, ale i tak si myslím, že pokud budete mít cestu kolem, návštěvou nepochybíte 🙂 A když budete šikovní, nebo sebevědomí máte šanci, že se váš rekord, nebo kuriozita stane součástí muzea.

Náhled: canva.com

Související články

2 komentáře

  1. Ta váza! To muselo dát práce. Ale je opravdu hezká. Dobře, že takové muzeum existuje a dává všem snílkům a pošetilcům naději na možné budoucí úspěchy 🙂

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.