Doslova pohádkový Křivoklát

Nečekané výlety nemám ráda, jsem plánovací typ. Přesto jsme s kamarádkou minulou sobotu udělaly výjimku a naprosto spontánně vyrazily směr Praha a dál na Křivoklát. Šílený nápad? Tak trošku. Dohromady jsme na cestě byly 6, 5 hodiny, večer to bylo znát, ale stálo to za to!

Na Křivoklát jsme jely vlakem přes Beroun z Prahy hl. n. , což je asi hodinu a půl s přestupem. Vlak projížděl krásným povodím Berounky a mě překvapilo kolik se plavilo vodáků. Ahóoj!

Z křivoklátského nádraží vede k hradu cesta do kopce („nečekaně“), ale není to nic hrozného.

Jet na Křivoklát se ukázalo jako nápad mnohých jiných turistů, hradní pokladna doslova přetékala, ten den se totiž konaly ukázky šermířství, sokolnictví a tančení s hadem. No a když k tomu přidáte prázdniny a sobotu…

Oko nám padlo na okruh Celým hradem, čekaly jsme na něj asi hodinu, do té doby proběhla návštěva čistých toalet a hradní kavárny. Celý hrad doporučuju fyzicky zdatnějším (100 minut, hodně schodů), nedoporučuju rodičům s malými dětmi, můj názor.

Prohlídka se nám moc líbila, Křivoklát má pár zajímavostí, které jsem jinde neviděla, třeba vycpaného medvěda Mášu. V rámci tohoto okruhu vystoupáte i na věž, či se podíváte do hladomorny. Oceňuju i místní suvenýry, ty jsou moc hezké a za dobrý peníz.

Tento balkónek má něco společného s Nocí na Karlštejně..

Názory kam na oběd se různí, ale místní nejvíce doporučují Hospůdku Pohoda, z časových důvodů jsme ale zvolily restauraci Pod hradem, kde se prostě najíte.

Křivoklát doporučuju, je to jedna z perel naší země, navíc se tam natáčela spousta pohádek (schválně neprozradím), tak proto je to doslova pohádkový hrad. Určitě vyrazte, jedná se o krásný výlet!

Související články

4 komentáře

  1. Křivoklát je jen kousek, asi půl hodiny autem od mého domova, ale přesto jsem tam nikdy nebyla. Tedy, byla jsem u něj, udělaly jsme si se sestrou takový okružní výlet, hlavní zastávka byla v Lánech. Ale třeba se tam někdy podívám i dovnitř. 🙂

  2. To musel být super výlet. 🙂
    Tak jsem si vzpomněla, že jsem se nestihla podívat na Karlštejn… a to jsem nějak počítala s tím, že ho zvládnu hned první léto, co budu v Praze!
    My jsme teď byli ve Starém Jičíně. Po hradu sce zbyla jen zřícenina, o to má místo zvláštnější atmosféru.

    1. Na Karlštejně jsem byla jako malá holka a už si to vůbec nepamatuju, někdy se tam chystám. Jičín jsem taky viděla už hóodně dávno, je potřeba to napravit, těch památek je ale tolik, že snad není reálné je všechny objet 🙂

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.