Instagram zůstane stejný nebo taky ne

Knihu doprava, svíčku vedle, pořádně zaostřit a nakonec projet filtrem, tady ubrat, tady zesvětlit, rozjasnit, hotovo! Vypadá nějak podobně vaše instagramová úprava fotek? Už brzy to možná bude minulost!

V záplavě feedu ladících oku, pečlivě promyšlených a barevně vytónovaných fotek jsem si začala všímat, že „tip-ťop“ profily možná pomalinku mizí, a i úspěšní influenceři a insta markeři začínají trochu ubírat na vystajlování fotek, přestože znají potřebná know-how na to, aby byl feed téměř dokonalý. Vlastně co jsem si tak všimla ve svých sledovaných, dokonalý feed mají hlavně oni což je logické vzhledem k práci, kterou dělají. V mém okolí vím snad jen o jedné kamarádce, která má kompletní černobílý profil, jinak fotky nikdo moc neřeší, což vám na jednu stranu dává ohromně veliké pole působnosti.

Můj profil teď

Taky jsem to tak dělala a fotila všechno, co mi přišlo zajímavé, barvy nebarvy, téma, netéma. Jenže, začala jsem se pídit po tom, jak by mohl takový spávný „vytuněný“ feed vypadat a více se snažit o to, aby barevně šel k sobě, protože se mi takové profily líbí. Se sjednocením tématu fotek je to u mě horší, je přece tolik věcí, co stojí za to vyfotit! Ačkoli Instagram příliš neprožívám, chtěla jsem zkusit změnu.

Můj profil kdysi.

Z náhodně vytvořených fotek se stal docela promyšlěný koncept, tím pádem se mi extrémně snížilo pole působnosti. Když mám čtyři fotky, kde převažuje žlutá, přece tam nehodím zelenou!

Kamarádi moji snahu ocenili, přibylo pár sledujícíh i komentářů pod fotky, ale už nějakou dobu mi Instáč zeje prázdnotou, protože nemůžu najít nic žlutého, co by se mi hodilo do feedu. A co mají potom dělat ti, kteří se vzhledem fotek stráví několik minut, možná i hodin?

Úplně chápu všechny, které tyto úpravy někdy hraničící až s vyumělkováním, nebaví. Když les je zelenější a obloha zataženější je to sice pro oko lahodné, ale není to reálné. Proto podporuju více reality a méně filtrů na Instagramu a sama zvážím, jestli se zase nevrátím do starého konceptu.

A co vy? Spíše realita nebo dokonalost?

P.S. Nádhled mám z Pixbax.com, licence CC0.

Související články

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.