Atmosféra, dekadence, šok. To je Euphoria (18+)

Článek NENÍ vhodný pro mládež do 18 let!

 „ Teri, musíš se podívat na tenhle seriál,“ řekla mi pár dní zpět jedna z mých kamarádek, doslova hltajicí seriál Euphoria. Nejdříve jsem podlehnout nechtěla. Další seriál o puberťácích? Po všech těch Upířích denících, 13 Reasons Why a třeba Sex Education? Ne!

Bohužel mám slabou vůli. Kde jinde vidět tolik drog, zpletitých vztahů a puberťáckých dramat? Největším lákadlem je ovšem nejspíše jistá Zendaya, hvězda Disney Channelu. Vůbec jsem neměla tušení, o koho se jedná.

Seriál se věnuje partičce puberťáků ze střední školy, kteří se protloukají životem a dávají podněty k zoufání si nad dnešní zkaženou mládeží. Berou drogy, chlastají, dealují, střídají partnery a nevyhýbají se ani brutálnímu chování. Do toho hledají sebe sama a snaží se přežít v komplikovaném digitálním věku mileniálů. Tápu nad tím, jestli má děj sloužit jako alarmující důkaz o dnešní generaci, nebo jako utopická představa. Oceňuju, že seriál upozorňuje na určité problémy mladší generace a může pomoci právě této sociální skupině v otázkách tranzice, vnímání sebe sama, coming- outu.. Jenže.

Nechci působit jako zaprdnutá konzerva, mám pochopení pro spoustu věcí, ale chování postav mi prostě nejde do hlavy. Vždyť těm děckám je 16 – 17 let, proboha! Proč mi to místy přijde tak absurdní? Nebo jsem zaspala dobu? U některých scén jsem měla fakt nepříjemné pocity.

Abych jen nevypadala, že kydám hejty, je to sakra chytlavé. A miluju třpytky kolem očí Jules a Rue. Moje nejoblíbenější postavou je ovšem jistý „malý boss“ dealující drogy. Musím pochválit i seriálovou módu, atmosféru a hudbu. Přesto mě děj malinko děsí dekadentností hraničící s depkou.

Euphoria podle mě rozvířila vody. Můj názor je, že to není nejlepší seriálový počin letošního roku, ale stojí za to dát mu šanci. Pro děti to ale fakt není.

P. S. Hraje tam jedna herečka z Příběhu služebnice.

P. P. S. Nádhled jsem udělala v Canva. com.

Související články

2 komentáře

  1. Já jsem zrovna dneska dokoukala třetí sérii 13 Reasons Why a tak nějak jsem se těšila, že si dám chvilku oddych od prostředí střední, ale seriál Euphoria mě láká čím dál tím víc.. Tak jsem zvědavá, jaký názor na něj budu mít já 🙂

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.