Jednohubky před spaním aneb 6 čtivých knih českých autorek, které přečtete celkem rychle

ttt

Pro krátká shrnutí obsahu knížek, rozklikněte celý článek 🙂 Dneska bez úvodních řečí.

Petra Jirglová, Letuška z economy

Deníčkové zápisky o strastech a slastech letušky na Blízkém východě. Čtivá oddychovka, sem tam vtipná. 149 stran.

Veronika Lechnerová, De(bil)níček

Povedený, zábavný a vtipný deníček o životě chvíli před třicítkou, kdy se autorka po krachu vztahu vrací do dětského pokojíčku k rodičům a chodí na jedno pochybné rande za druhým. 96 stran.

Nina Hořínová, Slečna pokladní

Útlá knížečka složená ze zážitků z brigády v Bille za pokladnou, kde autorka pracovala. Čtivé, milé, místy vtipné čtení. Občas nebudete chápat, co všechno si zákazníci dovolí. 168 stran se spoustou kresbiček.

Alena Doláková, Anna z Hollywoodu

Epizody ze života české herečky a moravské rodačky, která odjede dělat kariéru do Hollywoodu. Autorka hodně přeskakuje v časoprostoru, ale nijak mi to nevadilo. Hodně otevřené, místy vtipné i smutné vyprávění o městě andělů, kde chce každý prorazit. 224 stran.

Jitka Herzánová, Dovolená očima delegátky

Vzpomínky delegátky CK na jedno parné léto v Řecku a tři prázdninové pracovní dny se vším, co k nim patří. Nechybí problémy s klienty i kolegy, nečekané akce a milá setkání s domorodci. 216 stran. Upřímné, zajímavé čtení. Paní delegátku jsem několikrát litovala. Pokud vás tenhle kousek zaujme, další kniha paní Herzánové by měla vyjít v květnu 2021.

Veronika Kašáková, Zpověď: Z děcáku až na přehlídková mola

Intimní zpoveď mladé modelky a finalistky České miss 2014. Autorka vzpomíná na dětství a dospívání převážně v prostředí DD a zmiňuje taky své modelkovské začátky. Místy je to čtení hodně smutné, na druhou stranu může dodat naději na lepší zítřky všem, kteří to potřebují. Ocenila jsem popis života v DD, Veronika je velmi silná osobnost. 248 stran.

Četli jste některou ze zmíněných knížek? Zaujala vás některá z nich? Budu ráda, když mi o tom dáte vědet 🙂

Náhled: canva.com

Související články

7 komentářů

  1. O většině knížek jsem už slyšela, ale ještě je nečetla. Slečnu pokladní sleduji na Twitteru, moc milá slečna. Letušku z economy jsem si chtěla přečíst, ale kamarádka, co létá pro Emirates, mě od toho zrazovala, že prý tam jsou historky přitažené za vlasy a skutečné létání zdaleka taková divočina není :).

  2. U Letušky mě dost odradily recenze :/ Ale taky mě na ni nalákaly 😀 To je přesně takové to „musím si udělat vlastní názor!“

    1. Musíš do knihovny :D! Já jsem se pak dívala i na druhou knížku autorky, ale po pár stránkách jsem to zavřela. Vůbec mě to nezaujalo 🙁

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.