Objektivní recenze kočičích kaváren, která se mi zalíbila nejvíce?

Kočičí kavárny jsou častým místem kde mě můžete zahlídnout. Jaké kavárny teda budu hodnotit? Bude se jednat o tři brněnské, jednu pražskou a jednu olomouckou, vám se může návštěva zalíbit nebo jevit jinak tak se na mě nezlobte, mňau na to!

Kavárna Mňau café, Brno 

Moje historicky první kočičí kavárna, která se hledá docela těžko jelikož je v zapadlé pasáži. Čekají na vás kočičky Ragdoll (snad se nepletu), příjemné prostředí, bohatý výběr z jídelního lístku a vcelku milá obsluha (jak kdy). Kočičky jsou taktéž docela milé a přítulné ale rády spí. Když mají náladu, budou si s vámi hrát.  Mojí oblíbenou kočičkou tady je níže vyfocený Garfield.

EDIT: Do kavárny jsem přestala chodit, nelíbí se mi na ní více věcí.

Mňau café
Mňau café

 Kočičí kavárna Pelíšek, Brno 

Se pyšní tím, že je to první česká umisťovací kočičí kavárna odkud kočičky můžou putovat až k vám domů. Takto už jich umístili tuším že přes sto. Prostředí kavárny je krásné, ale na kočičky jsme neměly štěstí. Viděly jsme s kamarádkou jen dvě a ty spaly. Při vstupu do kavárny jsem pozdravila obsluhu, slečna za barem neodpověděla. Výběr z jídelního lístku docela pestrý. Obsluze všechno docela trvalo přestože v kavárně zase tolik lidí nebylo. Za mě Pelíšek docela zklamání.Možnost koupit výrobky s kočičkama.

Envi café, Brno 

Příjemné překvapení blízko hlavního nádraží. Velmi milá paní servírka, ochotná, přátelská, spousta kočiček, příjemné ceny a velký výběr jídla i pití. Kočičky aktivní (kocour Albert se vehementně vrhal na náš zákusek), přítulné, fotogenické. Asi moje nr.1 v kočičích kavárnách. Za kočičky platíte 5 Kč (použijou to na očkování, krmivo..). V kavárně jsou informace o kočičkách k adopci ale kočičky z kavárny k mání nejsou. Zdá se mi, že neberou karty, teď si ale jistá nejsem.

Envi café

Kavárna Kočičí, Praha Karlín 

Kavárna má možnost posezení v přízemí pod schodama kde je to moc příjemné. Obsluha normální, ceny vyšší, jídlo jsem nenašla, možnost dortů a zákusků, ale čokoláda ani cheesecake mě teda neoslovil. Poměr cena/chuť nic moc. Kočiček dost, možnost koupit kočičí výrobky (placky, perníčky, pohlednice, tašky s kočičkama..), kočičky ale spíš nepřítulné a šlo vidět, že lidí mají už dost. Platíte příplatek za kočku.

Kavárna kočičí
Kavárna kočičí

Coffee Cat, Olomouc

Tato kavárna má pestrou směsku koček. Prostředí je podobné jako v Envi, ceny jsou relativně nízké (55 Kč za Pumpkin Spice Latté), velký výběr zákusků. Kočičky jsou plaché a spíše netečné,  jedna je dost divoká, skáče po stolech, vrhá se na zákusky, škrábe a kouše. Obsluha je normální. Kavárna byla v době návštěvy docela plná,  obsluha vše stíhala a ještě se dokázala bavit o kočičkách.

Pokud jste nějakou z kaváren navštívili klidně mi na ně napište názor 🙂

Související články

8 komentářů

  1. Z koček mám hrůzu, ale byla jsem jednou v Pelíšku a byla jsem hodně překvapená, že ty kočky jsou milé a nechcou mě podrábat a zabít 😀 Jinak při mé návštěvě Pelíšku byla obsluha i kočky super 🙂

  2. O kočičích kavárnách slyším poprvé, to je super! 🙂 Asi bych měla zkusit přijít kávě na chuť, nikdy jsem ji moc nevyhledávala a teď vidím, že existují takové hezké a útulné kavárny ještě jako bonus s kočkami. Skvělé 🙂

    LENN

  3. Nikdy jsem v kočičí kavárně nebyla, ale moc bych chtěla. Kočky mám docela ráda, pokud nejsou protivné jak babiččin kocour. 😀 Bohužel nějak není nikdo, kdo by se mnou šel a sama jít nechci.
    Rodičům jsem koupila na Vánoce poukaz ze slevomatu do kavárny Čauky Mňauky. Oba jsou hrozně kočičí, hlavně taťka. Jsem zvědavá, co budou říkat. Předpokládám, že se na taťku nalepí všechny čičiny, on je totiž nějak přitahuje. Skoro v každé hospodě se na něho nějaká potulná nalepí! 😀

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.