První dny ve druháku aneb vyrážím do praxe!

Jsem ve druháku na třetím stupni vzdělávání. Nový semestr přinesl několik novinek: Tak třeba více času ve škole, nové předměty, nové učitele, ale taky povinné praxe. Na ty jsem dost zvědavá, protože se poprvé dostanu do terénu a možná mi spadnou růžové brýle. Uvidím. Předběžně už vím, kde chci praxi absolvovat, tak doufám, že to vyjde.

Ze všech předmětů, které máme, mě prozatím nejvíce baví dětská literatura a taky vývoj knihoven. Přicházím na chuť i ne příliš oblíbené němčině, jelikož se nám vyměnila vyučující a poprvé vidím, že někdo učí fakt s láskou. Pro představu, naše učitelka učí „na Broňu“ a chvilku mi trvalo, než jsem si na to zvykla. Na druhou stranu do předmětů, které nebudou patřit k oblíbeným, bych zařadila jednoznačně archivnictví. Moc mě to nebaví, ale zase díky studiu historie trošku vím, o čem je řeč (a pak, že mi to k ničemu nebylo).

Jinak je tento rok pro nás budoucí knihovníky hodně praktický, zaměřený na oborové předměty. Už žádné právo, psychologie nebo ekonomika, což je na jednu stranu škoda. Ale těším se, že se naučím více z praxe.

Pořád mám z oboru dobrý pocit a jako celek mě baví, tak doufám, že mi to vydrží! Jen si ještě musím zvyknout na ukončený prázdninový režim.

P. S. Myslela jsem si, že nový článek vydám dřív, ovšem nepodařilo se. Možná v příštích dnech nahraju svůj první podcast, ale ještě uvidím 🙂

P. P. S. Náhled jsem vytvořila v Canvě, fotku upravila ve Snapseed.

Související články

4 komentáře

  1. Knihovnictví, to je velice zajímavé. Pamatuji si, když jsem chodila do knihovny, jak jsem paní knihovnice obdivovala. Jejich práce se mi líbila a ta vůně tam. Zkrátka mé oblíbené místo. 🙂 Tak ať se ti na praxi líbí a ve škole daří! 🙂

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.