První seriálové a filmové vlaštovky roku ’22

tv

Aprílové počasí a brzká tma doslova láká k tomu pustit si nějaký ten film, nebo seriál. Myslím si, že nejsem jediná, kdo toho v zimě zkoukne mnohem víc než třeba v létě.

Začátek roku klasicky znamená nové premiéry. Pojďme proto probrat dojmy z nové Marie Terezie, pokračování Sexu ve městě, nostalgického Návratu do Bradavic a hvězdného K zemi hleď!

Pětidílný výpravný snímek mě zajímal především kvůli hlavní lokaci natáčení. Zámek Valtice je totiž mojí srdcovkou. Bavilo mě poznávat jednotlivé místnosti. Pátý (a poslední) díl filmu, zavede diváka do období závěrečných let vlády Marie Terezie. Ta nejvíce řeší sňatkovou politiku svých dětí, epidemii neštovic a rodinné trable. Za mě je tento díl nejpovedenější a moc se mi líbil. V roli Františka Štěpána vyniká herec Vojta Kotek. Ostatní herecké výkony a povedevené kostýmy taky nejsou k zahození 🙂 Hodnocení: 70/100.

Fenomén devadesátek jsem jako dítě ročník ’96 zaznamenala až později. Staré díly mě bavily moc; nejvíc postava Samanthy. Ty nové nejsou nejhorší, ale na ději a hlavních představitelkách jde vidět, že čas nezastavíš. Carrie je pořád stejně otravná, máme tu pár nových postav a hodně se řeší aktuální společenská témata (nebinární osoby, pandemie..) a situace, které přináší život v 50+. Trošku mě děsí botox Kristin Davis v roli Charlotte. Jsem jediná? Celkově to zatím na průser nevypadá, ale Samantha do party prostě chybí. I tak se těším na každý další díl. Hodnocení: 66/100.

Kdo by neznal Harryho? Já osobně patřím k dětem, které na něm vyrůstaly jak ve čtené, tak ve filmové podobě. Návrat do Bradavic mě potěšil, i když to není (bohužel) pokračování filmu. Jedná se „pouze“ o nostalgický návrat na place s herci podobný Friends The Reunion. I tak to bylo dojemné, příjemné a kouzelné pokoukání 🙂 Jeden z filmů u kterých si člověk uvědomí, jak stárne. Hodnocení: 90/100.

Na planetu Zemi se řítí kometa, která má zničit lidstvo a dva astronomové se snaží před touhle hrozbou varovat a přesvědčit lidi, že je to vážně. Ok, námět dobrý. Na profilu jsemvobraze jsem si přečetla výklad k filmu, kdy si má divák ve skutečnosti pod hrozbou komety představit probíhající klimatickou krizi a nečinnost mocných. Problém je, že já osobně jsem při sledování tuhle skrytou „message“ nepochopila. Celkově mi film přišel nudný, chaotický a nijaký. Dost se divím vysokému hodnocení na ČSFD a tomu, že hvězdy jako di Caprio a Meryl Streep na obsazení kývly. Hodnocení: 40/100.

Pište vaše dojmy na zmiňované snímky. Můžete přidat další první vlaštovky 🙂

Náhled: Photo by Nicolas J Leclercq on Unsplash

Související články

6 komentářů

  1. Z těchto 4 filmů jsem viděla HP, což mě naprosto bavilo a vrátilo mě to do starých let, kdy jsem s Harrym vyrůstala. Dozvěděla jsem se i něco málo nového a myslím, že to bylo moc pěkné a hezky natočené 🙂
    Co se týče filmu K zemi hleď, tak se mi film opravdu líbil a tu skrytou message jsem naštěstí pochopila hned. Byla to skvělá satira, kde vypichovali dnešní dobu, stejně tak chování lidí aj. Za mě to byla příjemná oddechovka, ale nic přeborného 😀

  2. Vidíš, mě ta paralela komety a klimatu napadla už u traileru a do filmu se mi nechtělo právě proto – připadalo mi to lehce prvoplánové a velmi předvídatelné. Kamarádi mě ale přesvědčili, že je film fakt dobrý, tak jsem podlehla a byla jsem nadšená. Přišlo mi to skutečně nesmírně výstižné, místy až mrazivě přesné a měla jsem dojem, že by to skvěle fungovalo, i kdyby to divák nečetl jako klimatickou alegorii (což ovšem tvůj dojem spíš vyvrací, tak nevím). Obzvlášť Meryl Streep jako Trump v sukni byla naprosto na zastřelení 😀

  3. Jé, tak o té Marii Terezii slyším poprvé a nejspíš se na ni teda podívám 🙂 A Harryho chci vidět také, těším se na to. A jsem ráda, že jsi poslední film hodnotila takto.. jsme na dost podobné vlně, já bych ho hodnotila možná tak 20/100 😀 Nebavilo mě to a jediné, co bych zhodnotila na 100 byla ta myšlenka a konec. To jo. Jinak děs. 🙂

  4. K tomu K zemi hleď … myslím si, že od určité chvíle to už herci berou spíš jako práci, než že by ty filmy hodnotili. Já jsem naposledy viděla druhou řadu Zaklínače a líbila se mi.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.