Radosti s 3D tiskárnou

Před létem mi přítel řekl, že si chce splnit jedno přání a sice to nebylo nic menšího než vlastnit 3D tiskárnu. O existenci této vymoženosti vím už nějakou dobu, ale nikdy bych nepomyslela na to, že ji budu mít doma. Kvanta knížek a figurky andělíčků to jo, ale 3D tiskárnu? Pff, moc technické, nic pro mě.

Moje první dojmy byly ryze skeptické, další krám do bytu a navíc tak drahý, k čemu by mu byl? Jenže, mluvil o tom s takovým zápalem a v očích mu zářily jiskřičky nadšení, že bylo jasné jak to dopadne. 

Plán byl, že si tiskárnu postaví sám, technikou zvanou DIY a tak se taky stalo, stavěl xxx měsíců, většinou jsem u toho nebyla nicméně, kdyby byl zájem, můžu ho poprosit o sdílení stavitelského umu.

Když byla tiskárna konečně na světě, začal řešit co tisknout. Naštěstí mu k tomu dopomohla moje (ne)šikovnost, a tak jedna z prvních věcí co se vytiskla byla kolečka do vysavače. Příští rodinné návštěvy získal další nápady: Tady vytiskne držák na kafe, tady opraví skříňku a už to jelo.

Teď před Vánoci se u nás tiskne o sto šest, skoro každý den. Tiskne se všehochuť a zjistili jsme, že je možné vytisknuté výrobky použít i jako dárky, protože to vypadá fakt pěkně. Doladit tisk k dokonalosti  trvalo dlouho, občas se u toho vztekal, ale teď to tiskne jako po másle. Dokonce když jsem zjistila kolik stojí adventní věnec rozhodlo se, že zkusí nějaký vytisknout, finální výrobek vám tady později přidám. Z toho plyne, že můžete tisknout prakticky cokoliv: Svícny, součástky, figurky.. ve fantazii se meze nekladou.

Náš byt se teda mění na tiskařskou dílnu kdy tiskárna věčně hučí a mým důležitým úkolem je ji vypnout, když dotiskne. Přítel má radost dá se říct, že jako malý kluk a to je důležité, protože přání by se měla plnit, no ne?

P.S. Jednou se mi „povedlo“ zrušit tisk v procesu, neměl z toho radost.

P.P.S. Každá návštěva má za úkol podívat se na 3D tiskárnu.

P.P.P.S. Už jsem si zvykla, že žijeme v bytě čtyři konkrétně my dva, králík a tiskárna.

Související články

6 komentářů

 1. 3D tiskárna je boží a doufám, že ji taky jednou budu mít, nicméně je strašně drahá. Pověz, tvůj přítel si vytváří na počítači 3D modely, podle kterých tiskárna tiskne, sám nebo si je někde stahuje?

  U nás ve škole je taky tiskárna. Když jsme měli jednou volnou hodinu a já jsem se kolem této tiskárny jaksi „vochomejtal“, nešťastnou náhodou jsem strčil do předmětu, na kterém tiskárna usilovně pracovala a učitel, který si onen předmět tisknul, nebyl zrovna nadčený, když to viděl. 😀

  1. Markii, něco si stahuje, něco si vytváří sám, ale víš jak, já, jakožto technický analfabet tomu rozumím jako koza petrželi, nicméně, pokud máš nějaké otázky, klidně mi je pošli na Instáč a já to předám :). Jo, je to drahá věc, ale když si to složíš sám, tak tě to vyjde o hodně levněji 🙂

   A s tím ochomejtáním se kolem tiskárny, to mám taky zkušenost, vyhýbám se jí velkým obloukem od té doby 😀

 2. Tímhle příspěvkem jsi mě pobavila. 😀 Můj přítel naštěstí 3D tiskárnu nechce, nejradši by se zbavil i té obyčejné, kterou vlastní. Nicméně má dva veliké monitory a obecně je na techniku dost ujetý a pořád mluví o tom, co všechno si pořídíme, až budeme mít nějaké vlastní bydlení. Neříkám, že se netěším, protože mám slíbenou velikou knihovnu. 😀

  Měj se krásně. 🙂

 3. Jé, tak to já bych se určitě podívala. 😀 Ta tiskárna vypadá fakt zajímavě, já bych si s tím určitě vyhrála. Musí to být super moct si vytisknout prakticky cokoliv. Na výrobky jsem zvědavá. 🙂

  I am Lenka

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.