Sex Education=Nový netflixový seriál (15+)

Článek není vhodný do 15 let! Od nového netflixového seriálu jsem nic moc nečekala. Narazila jsem na něj náhodou, sliboval skvělé obsazení a zajímavý příběh, tak jsem mu dala šanci a vida, vyplatilo se. Proč byste se teda vy, starší 15 let, měli na tento seriál podívat?

(Článek není vhodný pro děti do 15 let)

Příběh seriálu, skládající se z osmi dílů, je prostý. I tady se dostáváme do prostředí střední školy, jako v mnoha jiných amerických a britských seriálech, rozdíl oproti jiným serálům je ten, že jeden z hlavních motivů se točí okolo sexu. Někdo z protagonistů už „TO“ má za sebou někdo ne, jiný zoufale hledá s kým by to šlo, další má „V TOM“ problémy, atd.

Nenápadný a ničím nevynikající Otis, student střední školy, je typický „kluk v rohu“. Nemá moc kamarádů a kolektivem střední školy se protlouká více méně díky tomu, že nikomu nestojí za zmínku, až na jeho kamaráda Erica, což je mimochodem další hodně zajímavá postava. Vše se změní, když se seznámí s Maeve, holkou otrkanou životem se špatnou pověstí. Meave dostane nápad, jak vylepšit Otisovu pozici ve škole a navíc tím pomoci dalším studentům a takto se rozjíždí celý příběh….

Seriálem proplujete během několika hodin, případně dní. Některé díly jsou slabší, ale i tak si myslím, že stojí za to. Když se totiž odprostíte od sexuální tématiky zjistíte, že tvůrci měli geniální nápad jak propojit vážná puberťácká témata (neshody v rodině, coming-out, špatná komunikace, nulové sebevědomí…) s běžným životem puberťáků a kupodivu to funguje, což je důvod, proč vlastně píšu tento článek. Dalším důvodem je ten, že seriál nabízí hned několik zajímavých postav najednou. Budete doufat, že se Adam změní nebo, že Eric zůstane svůj?

Takže vážně, dejte této novince šanci, stejně jako já se potom budete těšit na možnou druhou sérii.

P.S. Styl oblékání Meave je boží, navíc je tato herečka hrozně podobná na Margot Robbie, známou třeba ze Suicide Squat. Nádhled článku jsem udělala přes canva.com.

Související články

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.