Stránská skála

Dnes po obědě jsme se s přítelem vydali na Stránskou skálu v Brně. Tajemné a zvláštní místo nacházející se mezi Slatinou a Líšní. Naším cílem bylo projít se a taky se pokusit najít místní štoly, o kterých kolují paranormální historky. Nejdříve jsme si Stránskou skálu obešli bez toho abychom narazili alespoň na jednu ze štol. Taky bylo mezi námi trošku dusno protože já, jakožto strašpytel s panickou hrůzou z hadů jsem se nechtěla prodírat vysokou trávou v krátkých kalhotech (ano, krátké kalhoty, tílko a kabelka, naprosto nevhodné oblečení). Při cestě zpátky se nám podařilo najít dvě ze štol nechci se chlubit, ale našla jsem je já :D!

Celkový dojem ze Stránské skály je dobrý, Brno mě neustále něčím dokáže překvapit. Milovníci paranormálních jevů si ve štolách určitě přijdou na své, ostatním se naskytne pěkná vyhlídka na Brno s procházkou v přírodě. Ke Stránské skále se dostane šalinou č.9, která jede na Stránskou skálu, vystupte na stejnojmenné zastávce, štoly jsou jen kousek od ní.

Štola
Další štola, normálně se do ní dá dostat.
Pozorovatelna

Související články

2 komentáře

  1. To jsem nevěděla, díky za upřesnění o dopravě :)!Kdo se na skálu vydá,bacha, ať někam nezahučíte!

  2. Stránskou skálu mám kousek a vůbec jsem o nějakých historkách neslyšela 😀 Já jsem ještě větší strašpytel, tak bych tam stopro nešla. Ještě by bylo dobré zmínit, že 9 tam jezdí jen některá a jen přes prázdniny, normálně tam jezdí šalina č. 10 🙂

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.