Stránská skála

Dnes po obědě jsme se s přítelem vydali na Stránskou skálu v Brně. Tajemné a zvláštní místo nacházející se mezi Slatinou a Líšní. Naším cílem bylo projít se a taky najít místní štoly, o kterých kolují paranormální historky. Nejdříve jsme si Stránskou skálu obešli bez toho abychom narazili alespoň na jednu ze štol. Taky bylo mezi námi trošku dusno protože já, jakožto strašpytel s panickou hrůzou z hadů jsem se nechtěla prodírat vysokou trávou v krátkých kalhotech (ano, krátké kalhoty, tílko a kabelka, naprosto nevhodné oblečení). Při cestě zpátky se nám podařilo najít dvě ze štol nechci se chlubit, ale našla jsem je já :D!

Celkový dojem ze Stránské skály je dobrý, Brno mě neustále něčím dokáže překvapit. Milovníci paranormálních jevů si ve štolách určitě přijdou na své, ostatním se naskytne pěkná vyhlídka na Brno s procházkou v přírodě. Vstup do štol na vlastní nebezpečí!

Ke Stránské skále se dostane šalinou č.9, která jede na Stránskou skálu, vystupte na stejnojmenné zastávce, štoly jsou jen kousek od ní.

[

Další štola, normálně se do ní dá dostat.
Pozorovatelna

Související články

2 komentáře

  1. To jsem nevěděla, díky za upřesnění o dopravě :)!Kdo se na skálu vydá,bacha, ať někam nezahučíte!

  2. Stránskou skálu mám kousek a vůbec jsem o nějakých historkách neslyšela 😀 Já jsem ještě větší strašpytel, tak bych tam stopro nešla. Ještě by bylo dobré zmínit, že 9 tam jezdí jen některá a jen přes prázdniny, normálně tam jezdí šalina č. 10 🙂

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.