151 dní Pacifickou hřebenovkou (recenze)

babí lom

Zážitky odvážlivců putující Pacifickou hřebenovkou čtu moc ráda. Obdivuju všechny, kteří se hecnou a vyrazí bojovat s únavou, mega kopci, zvířaty, hladem i počasím, trail zvládnou a vrátí se domů. Upřímně: já bych to nedala. Už jen kvůli tomu, jak moc velká princezna jsem. Být součástí cesty alespoň pomyslně, mě ale baví. PCT je totiž jeden z nejtěžších trailů na světě. Ročně ho dokončí jen pár stovek lidí z několika tisíců na startu.

Na knížku Lucie Kutrové (Holka s Bucket listem), jsem se moc těšila a nezklamala mě. Autorka během 151 deníčkových zápisků popisuje jednotlivé trailové dny. Stránky příjemně ubíhají a sem tam zápisek doplní originální fotky, nebo kresbičky. Po přečtení musím uznat: Lucie je fakt borka! I když si cestou sáhla na dno, vždycky našla sílu a pokračovala dál. Dohromady ušla/ujela 4300 km z Mexika až do Kanady. Jako legendární Goldielocks našla nové přátele, a splnila si jeden z životních snů.

Tohle čtení mě bavilo a bylo moc milé. Věřím, že pro spoustu lidí může být inspirací zvednout zadek, a začít si plnit sny dřív, než bude pozdě. Sem tam mi sice neseděl autorčin slovosled, ale vy výsledku mi to ani tak moc nevadilo. Doporuju všem, kteří chtějí načerpat trochu té pozitivní enegie 🙂 Tenhle deníčkový cestopis je totiž fakt nadupaný zážitky!

Poznámka: Další knížky o PCT; Divočina, Jakubův cestovní deník, Moje Pacifická hřebenovka.

Související články

3 komentáře

  1. Tohle může být zajímavé čtení! Viděla jsem právě film Divočina a velmi se mi líbil. Nevím, zda bych měla na to, ji projít, ale rozhodně to může být úžasná zkušenost!

  2. Zážitky z PCT taky vyhledávám… Kamarád ji plánoval jít letos, ale kvůli covidu musel odložit přípravu, takže se vše odložilo na neurčito. Moc bych mu přála, aby si tento sen jednou opravdu splnil. Já zatím zůstanu u čtení a koukání. 🙂

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.