2020 není zas až tak hrozný… #positive2020

rrrrrrrr

Co si budem povídat, rok 2020 většina z nás asi nezařadí do seznamu nejlepších prožitých let, a to nejen kvůli koroně. V podstatě od ledna se po celém světě (tak jako i jiné roky) dějou špatné věci, ale 2020 v seznamu „blbých“ let docela vyniká. Téhle neoblíbenosti se chytil dokonce módní průmysl v podobě trička 2020 Worst Year Ever, které se dá koupit v obchodě (schválně, taky jste ho už na ulici zahlídli?).

Přes všechno, co se dělo a děje si stejně myslím, že je potřeba zaměřit se i na hezké věci. A tak mě díky inspiraci (bude zmíněna v závěru) napadlo sestavit seznam pozitivních (inside joke) věcí, které se letos staly, přestože ještě nejsme u konce. Pokud budete chtít, můžete se do téhle „výzvy“ zapojit a sepsat třeba svůj vlastní článek #positive2020 kde zmíníte, co hezkého jste v tomhle roce prožili nebo se třeba naučili. A pak mi ho můžete poslat, přes mail teribloguje@seznam.cz/ Instagram. Ráda si ho přečtu 😊

Do #positive2020 se zapojila taky KájaRea

dddd

Můj seznam #positive2020:

 1. Za celý svůj dosavadní život (24) jsem do sebe nejvíce zainvestovala v podobě konzultací a jídelníčku na míru od @nehladu, a taky díky bylinkové očistné kúře, kterou podstupuju teď.
 2. Hecla jsem se a šla do piercingu; bylo to doteď jedno z nejhorších a zároveň nejlepších rozhodnutí. Nejhorší proto, že jsem si s ním užila hrozně nepříjemností, a nakonec musel ven.
 3. Doma jsem strávila hodně času a myslím, že už se to v takové míře nebude nikdy (nebo hodně dlouho) opakovat. Díky tomu jsem strávila hodně poklidného času s přítelem, přečetla hrozně moc dobrých knížek a měla taky více času na blog + cvičení.
 4. Zhubla jsem 9 kilo, a i když by to momentálně mohlo být co se jídelníčku a pohybu týče lepší, pořád se snažím jíst a žít vesměs zdravě.
 5. Přítel udělal inženýrské státnice a získal svoji první opravdickou práci, kde je spokojený a z toho mám radost.
 6. Svědčila jsem na svatbě ségry!
 7. Navštívila jsem pár fajn míst přes všechna korona omezení v době, kdy byly mírnější: skanzen v Nasavrkách, slovenský hrad Lietvava, Café Imperial, nebo třeba hrad Svojanov a Litomyšl.
 8. Poznala jsem několik skvělých lidí; nové kolegy a kolegyně průvodce a taky třeba Domču, která rozšířila seznam mých kamarádek.
 9. Vyzkoušela jsem si makat rukama; brigádně jsem uklízela různé objekty a díky tomu si zase o trochu víc vážím peněz.
 10. Jednou jsem byla v kině (V síti) a dvakrát v divadle.
 11. Zazpívala jsem si na koncertu Pokáče, Ewy Farne a Michala Davida = bylo to super!
 12. Zase jsem provázela na památce, i když každý rok říkám, že je to naposled.
 13. Začala jsem psát závěrečnou práci do školy, ve škole jsem pořád spokojená a (ne)těším se, až ji opustím.
 14. Nechala jsem si ostříhat vlasy na něco jako mikádo a myslím, že to vypadá dobře.

Když to tak vidím, určitě jsem na něco zapomněla, ale to je fuk. Hlavní je, že i když se na první pohled může zdát 2020 jako nejhorší rok v mnoha směrech (já osobně si to nemyslím) a jako lidi máme sklony pamatovat si hlavně ty špatné věci, tak je pořád spousta „maličkostí“, které dělají život hezčím. Tak na to pamatujme 😊

P. S. K tomuhle článku mě inspirovala moje kamarádka Týnka, takže jestli ho čteš jsi skvělá a mám tě moc ráda!

P. P. S. Jasně, že se mi stalo letos i dost blbých věcí.

Náhled: Šárka Gardo

Související články

9 komentářů

 1. Už jsem to tričko viděla. Ani když mi minulý měsíc umřela babička si nemyslím, že si 2020 ten příznat „worst year ever“ zaslouží. Jenom nás přinutil zaměřit se na jiné oblasti našeho života. Ten nápad na článek není tak špatný 🙂

  1. Souhlasím 🙂 Pro hodně lidí to je letos vystoupení z komfortní zóny (včetně mě). Říkám si ale, že dokud mám co jíst, kde spát a za co platit nájem, tak se mám dobře.

 2. To je krásný nápad na článek. Pro mě samotnou nebyl tento rok za tak zlý, ale bohužel poslední měsíce ho tím nejhorším udělaly. Každopádně mám stejný názor jako ty, i když je nejhůř, musíme si všímat a vážit maličkostí a každého dobrého momentu.
  Ale to tričko jsem vůbec nikde neviděla, ale to vlastně není překvapení, sedím už tak dva měsíce jen doma nebo jsem v práci, co mám asi dvacet sekund od domu 😀

 3. Podobný článek jsem plánovala na konec roku, tak snad nebudeš mít pocit, že se opičím. Pro mě byl 2020 jedním velkým vykopnutím z komfortní zóny, což sice v prvých chvílích bolelo, ale zároveň jsem měla možnost se ohromně posunout. Nicméně znovu už bych to teda zažít nechtěla, děkuji pěkně. 😀

  Moc se mi líbí, kolik milých bodů jsi našla, to je super. Gratuluji ke zhubnutí (snad jsi takto spokojená 🙂 i že jsi stihla zažít plno hezkých okamžiků a bereš to tak pozitivně.

  1. Určitě budu ráda, když napíšeš svůj vlastní článek 🙂 Tohle není můj výmysl, koluje to po sociálních sítích už nějaký ten pátek. Zaujalo mě, jak napsala svůj seznam moje kamarádka, takže jsem v podstatě „vykradla“ ji 🙂

   Se zhubnutím jsem spokojená, ale myslím, že my ženy budeme mít pořád pocit, že je co zlepšovat 🙂 Já takový pocit teda mám a chtěla bych určitě ještě na sobě zamakat.

   A pozitivní braní současné situace: Špatně jsem to prožívala hlavně na jaře, to mě braly chvíli depky, protože jsem dost společenský člověk a doma se snažím být co nejmíň – nebaví mě to. Teď to beru o dost líp, ale stejně mám z toho někdy blbou náladu. Myslím, že všechno je o úhlu pohledu a snažím se pracovat na svojí pesimistické stránce 🙂

 4. 9 kilo? To je paráda! Držím palce, aby se ti dál dařilo. Věřím, že bude. Jestli sis už navykla na nový životní styl a stravování, jen tak si to nezkazíš.
  Koncerty jsou vždycky fajn, letos jsem to bohužel měla dost chudé.
  Divadlo jsem letos žádné nestihla, v kině jsem byla jednou, po hodně dlouhé době, a taky na filmu v Síti. Dodnes kvůli tomu nemůžu slyšet vyzvánení skypu.
  Mikádo je nejlepší! Teď už mám vlasy až na ramena a po krátkých se mi celkem stýská. Přemýšlím, jestli mám jenom zastřihnout konečky, nebo to zase srovnat s bradou. Tobě krátké vlasy moc sluší.
  Po tvém vzoru dávám dohromady podobný článek. Zkouším sepsat dvacet věcí, když je rok 2020.

  1. Super, těším se na něj, Káji 🙂 Jj, 9 kilo, ale přiznávám, že teď jsem se už delší dobu (radši) nevážila. V srpnu jsem si jídelníček dost rozhodila a pak mi trvalo fakt dlouho, než si to zase sedlo.
   No, s tím, že je lehčí si udržovat zdravý životní styl, když na něj jednou najedeš si nejsem úplně jistá. Mně stačil měsíc a málem to bylo celé v háji.. :/
   Jo a moje vlasy teď… no comment. Jestli neotevřou brzy kadeřnictví, bude ze mě co se objemu týče lev Alex z Madagaskaru 😀 (bohužel jsem nestihla dojít ke kadeřnici, než ji zavřeli).

 5. Tričko jsem ještě neviděla, ale ani v nejmenším mě ten nápad nepřekvapuje! Pozitivní výzva je moc pěkná, zrovna sbírám inspiraci na zítřejší článek, tak možná zdvihnu hozenou rukavici 🙂

  1. Já už jsem ho viděla asi 2x. Nejdřív jsem si myslela, že je to nárazovka v podobě DIY, ale pak mi došlo, že se to fakt prodává 🙂

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.