33 let od černobylské tragédie v seriálu

Po skončení GoT přišla HBO s dalším povedeným seriálem (minisérií), který rychle nasbíral vysoké hodnocení a zapsal se do povědomí diváků.

Téma seriálu je o to silnější, že rekonstruuje skutečnou tragickou událost kdy 26. dubna 1986 došlo k havárii v černobylské jaderné elektrárně na Ukrajině. Tato nehoda pak měla dalekosáhlé následky a změnila životy spoustě rodin.  Prostřednictvím pěti dílů se tak dozvídáme co se tenkrát vlastně stalo a jak se jedna z největších lidských katastrof vyšetřovala.

Sledování ve mně vyvolávalo zoufalství, vztek, smutek a okamžiky hrůzy, kdy se nic netušící děti vydávaly do školy, stejně jako hasiči do práce při snaze zmírnit následky havárie, a ve skutečnosti nikdo z nich netušilčemu čelí.

Vidět byť jen rekonstrukci následků havárie bylo čiré zoufalství. Lidi si dlouho mysleli, že soudruzi to mají pod kontrolou a vlastně se nic tak hrozného nestalo. To stejné si mysleli i obyvatelé ČSSR, pro zajímavost doporučuju toto videohlášení nehody v tehdejších zprávách.

Seriál určitě doporučuju je to jeden z neJlepších, jaké jsem kdy viděla. Tuším, že zítra nás čeká poslední díl.

P. S. Kdybyste se mě zeptali jestli bych se zajela podívat do Pripjaťi musím odpověděť, že jsem nad tím uvažovala.

P. P. S. Náhled jsem vytvořila v Canvě.

Související články

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.