5 zajímavých knížek, o kterých ještě na blogu nebyla řeč / II. díl

čtení

Tenhle článek si většinou nechávám na konec roku. Letos udělám výjimku a jestli to tak půjde dál, v prosinci vydám další (třetí) díl. Holt pracuju v knihovně, kde jsem přímo u zdroje. K dnešnímu dni jsem tak letos stihla přečíst 55 knížek. Do článku jsem jich vybrala 5. Takové, o kterých si myslím, že by vás mohly zaujmout 🙂

  1. Alžběta Samková, Vulvou porodní asistentky:

Knížka natřískaná informacemi o porodu a jeho (ne)klidném průběhu z pohledu zkušené porodní asistentky. Pro mě hodně zajímavá a poučná četba, kterou jsem doporučila svojí těhotné sestře. Líbí se mi, že autorka zahrnula taktéž svoje zkušenosti s nastávajícíma maminkama a zdůraznila potřebu psychické pohody v těhotenství a mateřství.

2. Dědina, Petra Dvořáková:

Hodně vychvalované a oblíbené čtení popisující životy několika postav na malé vesnici. Jejich osudy se pak vzájemně proplítají. Nechybí nevěry, neshody v rodině, chlastačky, zabíjačky a hospodaření. Co u mě knížku pozvedlo je jednoznačně nářečí, kterým autorka píše.

3. Malá lhářka, Lisa Ballantyne

To si tak užíváte rodinnou pohodu, když v tom uslyšíte klepání. Za dveřmi stojí policie, která vás obviní ze sexuálního obtěžování. Najednou je všechen klídek pryč. Jak moc to zamává kariérou mladého učitele herectví a rodinnými vztahy oběti a „predátora“? A jaká tajemství během vyšetřování vyplavou na povrch? Celkem povedený thriller, s ne až tak nečekaným koncem.

4. Muslimské peklo, Iva Karlíková

Autobigrafické mrazivé svědectví české ženy, která žila několik let s bosenským muslimem. Příběh, který začal jako pohádka, a po čase se změnil v děsivé evropské peklo, ze kterého na první pohled nebylo úniku. Četla jsem jedním dechem a doufala, že nakonec dopadne všechno dobře. Námětově podobné světoznámému Bez dcerky neodejdu.

5. Zázrak, Emma Donoughue

Psychologický román o údajně zázračné dívce Anně, která už čtyři měsíce nejí, vypadá zdravě a stále žije. Jak je tohle možné? K zázraku přijíždí ošetřovatelka Lib, která má za úkol Annu „rozjíst“ a usvědčit z podvodu. Jenže, po jejím příjezdu se stav dítěte začne rychle zhoršovat… Netypický námět, skvělý vhled do irského venkova 19. století a napínavý děj.

Budu ráda když mi dáte vědět, která z jmenovaných knížek vás nejvíce zaujala a případně, jestli jste některou z nich četli 🙂

Náhled: Canva.com

Související články

3 komentáře

  1. 55 knížek, to je na polovinu roku úctyhodné číslo! Už dříve mě zaujala kniha paní Samkové, ráda bych si ji přečetla. Poslouchala jsem s ní několik rozhovorů a věřím, že má, zejména nám ženám, co předat. 🙂 Po Dědině už jsem taky pokukovala.

  2. 55 knih?? No ty kráso, tak to je mazec! To já dala letos asi dvě, dalších x mám rozečtených, ale vůbec není čas. Anebo je, ale je potřeba udělat něco jiného… Musím na tom zamakat.
    Jinak jsi vybrala krásné knihy, všechny, kromě té první, bych si s chutí přečetla!

  3. 55 knížek! A v srpnu! To je skutečně úctyhodné číslo. Z uvedených knížek jsem nečetla žádnou, ale zaujal mě ten Zázrak. Taky asi proto, že mi připomněl krásný francouzský film Zjevení, kde šlo trochu o něco podobného a hlavní hrdinka se taky jmenovala Anna 🙂

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.