Anna pracuje jako kouč a mentor žen, jak popsala své nejčastější klientky?

Anna má opravdu zajímavé povolání. Pracuje jako mentorka a kouč a klientky ji vyhledávají v posledním roce na doporučení. Také píše příručky pro ženy, například o tom, jak poznat muže svých snů. Všechny její služby pak najdete na její stránce.

Stránky Anny

Aničko, napsala jste e-book „5 kroků k přirozenému půvabu“, jak podle Vás neodolatelná žena vystupuje navenek?

Je si vědoma svých hodnot a věří sama sobě. Často se sebedůvěra zaměňuje s vysokým egem, přitom jsou to dva odlišné případy. Neodolatelná žena se cítí dobře sama se sebou, ve své práci, podnikání a vztazích. Rozdává energii kolem sebe, protože ji má sama dost. Je vyhledávaným společníkem, protože lidi v jejím okolí se v její společnosti cítí dobře.

 Považujete některou z veřejně známých žen na neodolatelnou?

Když zůstaneme v Česku, svuj šarm nezapře Heidi Janků. I s přibývajícím věkem má stále šmrnc a máme se od ní co učit. Ze zahraničních Julia Roberts.

Provozujete koučink, jak se liší od mentoringu?

Koučink ukazuje cestu pomocí dobře kladených otázek, aby žena přišla na odpověď sama. Mentoring je vedení za pomoci praktických a osvědčených zkušeností. Protože některé záležitosti bych pomocí koučování z žen dostávala dlouhou dobu, pak jim předám konkrétní kroky, které aplikují v praxi a rozebereme si spolu na dalším sezení výsledky a jednotlivé kroky, aby dosáhla výsledku.

 Je o tyto služby ve společnosti zájem?

Poslední rok už pracuji výhradně na doporučení, takže si troufám říct, že ano. Ženy mě samy vyhledávají, na základě svých spokojených kamarádek a známých, které se mnou nějakou dobu pracují a mají výsledky.

 Slýcháváte někdy, že jsou Vaše služby zbytečné a nestojí za nic? 

Slýchavala jsem, když jsem začínala, od svých blízkých. Když ale viděli výsledky mých prvních klientek, které osobně znali, pak změnili názor.

Jaký je zájem o meditační nahrávky, které nabízíte na svém webu? 

Jsou to jedny z nejoblíbenějších online produktů, které mám v nabídce. Během svého studia v Indii jsem se naučila tvořit tyto nahrávky přímo na míru. Mě osobně meditace v životě hodně pomohly, proto na ně nedám dopustit.

Charakterizujte prosím Vaše nejčastější klienty.

Ženy, ve věkovém rozmezí 28 – 40 let, které buď hledají svou spřízněnou duši, chtějí si vybudovat zdravou sebedůvěru, nebo změnit něco ve svém životě. Ať už je to nová práce, nebo začátky podnikání. Za posledního půl roku mám také své klienty v řadách firem s ženskými kolektivy, kde dělám semináře na míru, jako benefity pro zaměstnance.

Pomáhá Vám při práci Váš manžel? 

Ano, podporuje mě v mé práci. Bez jeho podpory bych dnes nebyla tam, kde jsem.

Jak se změnila Anna před deseti lety v tu, kterou jste dnes?

Když se ohlédnu zpátky, ještě před deseti lety to byla totálně nesebevědomá, negativisticky myslící, věčně vytočená mladá žena, která se točila od jednoho nefunkčního vztahu ke druhému. Mezníkem, kdy jsem si uvědomila, že potřebuju změnu, bylo rozhodnutí odjet studovat partnerské vztahy na univerzitu do Indie. Tam jsem vše, co jsem se naučila, praktikovala sama na sobě. Výsledkem byl můj současný manžel, se kterým žiju téměř 7 let, změna práce, vzhledu a důvěry v sebe sama. Začala jsem žít život podle svých představ a začala dělat to, co mě opravdu baví.

Anna před deseti lety a dnes.

 

 Stal se někdo z Vašich klientů nebo klientek Vaším přítelem?

Ano, stává se mi, že pracovní vztah s ženami přejde v kamarádský. Během sezení postupně budujeme společnou důvěru. A největší odměnou pro mě bylo několik pozvánek na svatby mých klientek, které se staly mými kamarádkami. Uvědomila jsem si na nich, kolik práce samy na sobě udělaly.

 

Děkuji Anně za rozhovor a přeju další úspěchy v práci i v osobním životě!

Související články

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.