Do kina moc nechodím, nicméně za poslední týden jsem viděla dva nové filmy. Barbie a Oppenheimera. Dneska vám prozradím svoje domy, a možná vás překvapí, co mě oslovilo víc. Nezapomeňte napsat do komentů, co se více zalíbilo vám 🙂
Barbie jsme s kámoškama pojaly jako girls night. Před filmem jsme zašly do Café Chloe (nejrůžovější kavárna vůbec!) a do kina vyrazily v růžových outfitech. V růžové se nás sešlo hodně, film byl vyprodaný.
Musím přiznat, že trailer mě dokonale zmátl. Očekávala jsem jednoduchý děj u kterého vypnu, a potěším oko vizuálním zpracováním. Místo toho se mi pořádně zavařil mozek.
V dokonalém Barbie světě se stahují mračna. Barbie už nestačí sjíždět z domu na skluzavce a scházet se s ostatníma barbínama. Začne přemýšlet nad smrtí a životem vůbec, a je donucena vydat se do lidského světa. Doprovod jí dělá Ken, který žije pro čas na pláži a pozornost Barbie.
Lidský svět však panenky moc přátelsky nepřivítá. Barbie zjistí, že pro holky je trapná a blbá, a Ken je překvapený z toho, že na rozdíl od Barbielandu, u lidí vládnou muži. Barbieland tak čekají pořádné změny. Už nikdy nebude stejný jako předtím.
Myslím, že tohle je nejvíc feministický film, který jsem viděla, a překvapilo mě množství odborných termínů v něm použitých. Pokud se do kina chystáte s dětmi, radši je nechte doma. Vizuálně je snímek potěší, jinak z toho podle mě nebudou mít nic.
Děj není moc akční, a ke konci se táhl. Jsem překvapená, že z filmu nejsem nadšená a ve výsledku se mi moc nelíbil. Přestože Margot, Ryan a herci ze Sex Education jsou ve svých rolích skvělí. Nemám nic proti feminismu, tady ho však na mě bylo až moc.
V pomyslném souboji u mě zvítězil Oppenheimer. Autobiografický příběh o “otci atomové bomby” režírovaný Christopherem Nolanem. Tři hodiny uběhly jako voda, jen ke konci jsem už nemohla usedět.
Fascinující život astrofyzika, který dal světu smrt v podobě ničivé zbraně, je nadupaný akčností. Připravte se na to, že postavy hodně mluví, a je třeba znát dějiny 2. světové války a roky po ní, abyste pochopili, co se na plátně děje. Zkušební odstřel nově vytvořené bomby, ve mně zanechal hluboký dojem. Oppenheimer a jeho tým si možná ani neuvědomili, jak vynálezem navždycky změní lidské dějiny. Šlo jim hlavně o to, být rychlejší než Němci, kteří se atomovku snažili sestrojit taktéž.
C. Murphy a Emily Blunt podali ve filmu nadstandartní výkony. Vlastně celé herecké obsazení je skvělé s několika známými tvářemi (Matt Damon, Rami Malek…). Až na kratší stopáž, která by se mi osobně zalíbila víc, nemám co vytknout a myslím si, že zcela oprávněně by si C. Muprhy zasloužil za svůj výkon Oskara. Z Oppenheimera jsem byla nadšená!
Před návštěvou kina malé upozornění: Oba filmy jsou divácky náročné a pokud jdete s drahou polovičkou myslím, že víc zaujme ten druhý. Letošní filmové hity podle mě máme za sebou a bude dlouho trvat, než zas něco vyprodá sály.
Díky za recenzi! Moc ráda bych také zašla na oba, ale u nás v malém kině se toho moc nepromítá (Barbie v srpnu přesně jednou), tak uvidím, zda to časově skloubím s návštěvou Brna nebo Prahy. O něco více mě teda láká Barbie, feministický film zní velmi lákavě. 😀