Baxinčin haul, s čím si nejradši hraje?

Máme tu další zvířecí článek, protože co si budem nalhávat, zvířata jsou vděčné téma. Je to článek určený pro zájemce,´nezvířecí typy ho můžou směle přeskočit a pokračovat jinde. No a protože ten, kdo si článek rozklikne je automaticky považován za zájemce, můžete si přečíst s čím si náš králíček nejradši hraje, protože to určitě potřebujete vědět.

Článek je koncpipován tak, abych ukázala jednotlivé hračky a ohodnotila na stupnici 1-10 (10 je nejvíce) o jakou věc má Baxík největší zájem. Tipy na hračky jsem potom posbírala na Youtube a na stránce http://www.kralici.cz/

Stránku Králici.cz potom můžu doporučit, protože mi hodně pomohla v začátku chovu (a ne, není to reklama jen osobní zkušenost).

 1. Míč – Byl první pořízená hračka a z počátku o něj Baxi vůbec nejevila zájem. Jakože vůbec, teď už je to lepší a s míčem si hraje tak, že hlavičkou do něj drcá a pak za ním hopká dokolečka, Baxi hodnotí 3/10.
 2. Závěsy – Schovávat se za závěsy a dělat mrtvého brouka, to by Baxi šlo. Posouvat závěsy a užívat si, že je potom musím desetkrát spravovat. Hodnocení 10/10.
 3. Pan Méďa – Plyšák, kterého olizuje a dělá jí společníka, hlavně v hrabací krabici, hodnocení 5/10.
 4. Hrabací krabice – Krabice na hrabání, která zaujme na dlouhé minuty, hodnocení 10/10.
 5. Tunel– Prodávají se jednak tunely látkové (takové, jako používají malé děti, ale menší) nebo jako tunel poslouží podlouhá krabice, jako to je v našem případě. Baxi si do tunelu ráda lehá nebo jím prolézá 7/10. V poslední době mi ale přijde, že zájem o tunel mírně klesl. Koupila jsem i látkový tunel a spíše doporučuju jeho nákup přes net, zdá se mi to levnější.
 6. Míčky– Vlastní jich několik, sisalové kuličky, míčky s „překvapením“ (je v nich otvor na dobroty) nebo dřevěný míček s rolničkou, ten má nejradši. Hraje si s ním tak, že ho tlamičkou přenáší z místa na místo, nebo ho háže, kam se jí zlíbí. Hodnocení 6/10.
 7. Ruličky od toaleťáku– Zábava na pár minut, pohazuje si s nima, cupuje je, ale jen chvíli, 3/10.
 8. Provázek s dobrotou– Provázek zavěšený v kleci tak, aby Baxi musela vyvinout úsilí proto, aby dobrotu získala 10/10.
 9. Hnízdo– Naše novinka, Baxinčin vánoční dárek. Z počátku o něj vůbec nejevila zájem, teď, když ho má pár dní do něj občas skočí, ale hlavně ho posuvá nebo olizuje. Myslím, že jí připomíná králičí srst. 5/10.
 10. Větvičky– Čekala jsem, že větvičky zaujmou více, opak je pravdou, moc si s nimi nepohraje, přitom musí brousit zuby, 4/10.
 11. Kámen na obroušení zubů– Minerální kameny u nás nezaznamenaly úspěch, první počůrala, takže musel pryč a druhého si vůbec nevšímá, 0/10. Stejně jako kámen ostouhal dřevěný domeček, do kterého Baxi ani jednou nevlezla.

Překvapuje mě, jak je seznam dlouhý, ale všechny tyto hračky prostě má, aby se nenudila. Pak tu máme ještě „hračky“ zakázané, typu kabely, nabíječky, igelitky…, se kterýma by se taky rozhodně pohrála, ale nemá to dovoleno. Hračky jinak kupujeme na internetu, popřípadě ve zverimexu. Zařekla jsem se ale, že na chvíli dávám hračkám „stop“, aby se všechny využily. Pokud vás udivuje, že kupujeme Baxi vánoční dárek, tak je to taková rodinná tradice, kupujeme dárek všem zvířatům v rodině, takže hlavně psům a kočkám, děláte to taky? Jestli máte ještě další nápady na králičí zábavu, můžete se o ně podělit, stejně jako o to jak zabavujete jiné domací mazlíčky 🙂

Související články

2 komentáře

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.