Brno není jen o vile Tugendhat, navštivte vilu Stiassni

Je tu i vila další (mimo jiné), která se jmenuje Stiassni. Přiznávám upřímně, že jsem ještě před pár dny o její existenci nevěděla, ale minulý víkend jsme se do ní s kamarádkou Laduškou šly podívat.

Této vile se v Brně taky říká vládní a není to náhoda. Vysoce postavení příslušníci státu (Gottwald, Zápotocký, Beneš a jiní) byli jejími hosty. Edvard Beneš z ní dokonce několik dní řídil stát! Až do roku 2009 byla vila neustále obývána, ale teď už je otevřená pro veřejnost a je škoda se tam nejít podívat.

Vilu nechal postavit textilní továrník, pan Alfred Stiassni, který byl židovského původu a ve vile se svou rodinou bydlel. Uvidíte kombinaci různých stylů a luxusu. Chybět nebude ani bazén, který si zahrál v seriálu Bohéma. V současné době (březen 2018) uvnitř vily probíhá výstava věnovaná právě návštěvám, které vila hostila.

Průvodci jsou moc milí a profesionální a za hodinu vám předají tolik informací, že se vám až zatočí hlava. Uvidíte opravdový bytový luxus, který si nemohl dovolit kde kdo. Vila je tak krásná, že možná stejně jako já, v ní zatoužíte bydlet.

Procházka po zahradě je taky moc příjemná. Protože rodina Stiassni byla hodně založena sportovně, v zahradě nechybí ani tenisový kurt.

Netroufám si odhadnout návštěvnost tohoto místa, ale pokud máte v Brně více času, určitě toto místo doporučuju, protože mi přijde málo známé, netradiční a přesto stojí za návštěvu.

Vila má navíc naplánovány nejrůznější akce, až do konce roku. Sledujte proto její stránky!

V návštěvní knize můžete pohledat můj zápis 🙂

Opravdu můžu jen doporučit, pokud hledáte kvalitní průvodcovský výklad, protože fundovanost průvodců je znát.

Související články

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.