Brno (ne)známé, co musíte vidět?

Ráda bych vám představila druhé největší město v ČR z mého úhlu pohledu, přiblížila své oblíbené kavárny, podniky,  a taky památky a tipy, pro případ, že byste se někdy ocitli poblíž a měli několik hodin, popřípadě dnů k návštěvě, protože v Brně je rozhodně co vidět a nemusí to být tradičně typická místa.

Hned na úvod chci upozornit, že nejsem rodilý Brňák, tudíž to tu neznám dokonale, děkuji za pochopení.

Mojí oblíbenou kavárnou je Envi café. Chtěla bych kočičí kavárnu vyzdvihnout jednak pro skvělou polohu blízko hlavního nádraží, ale taky díky skvělé obsluze a celkové pohodové atmosféře. Bydlí tu celkem tuším, že devět kočiček, které se rády předvádí a budou vám milou společností.

V současné chvíli si můžete v kavárně dát třeba tento pohár :)

Pro nemilovníky koček doporučuju navštivit v centru například kavárnu Skog (kde ale bývá hodně plno) nebo Café Placzek na Minoritské, pro velký výběr z menu.

V centru si taky určitě vyjděte na Špilberk, ze kterého je krásný výhled na město, a dole pod ním nevynechejtre Moravskou galerii, kde jsou stálé expozice zdarma. Jako bonus se mezi patry můžete přemístit pomocí tobogánu 🙂

Pro případ oběda neuděláte chybu  například návštěvou Dřevěného Vlka nebo pro vegan a vege fandy doporučuju Forkys, či Rebio. Mají tam velký výběr a solidní ceny.

Po obědě využijte vyjížďku lodí po přehradě, a touto cestou se pohodlně přemístíte na hrad Veveří. Tady přiznávám bez mučení, že se mi líbí více exteriér než interiér, ale okolí hradu a zážitek z plavby určitě oceníte :), jen si neberte boty na podpatku, místní terén se s nimi nebude kamarádit.

Samotná přehrada nabízí jednak možnost koupání, ale taky cyklostezky, minigolf, nebo možnost zahrát si plážový volejbal.

Pohled z hradu Veveří

Na zpáteční cestě zavítejte do vily Stiassni, kde se vám dostane skvělého průvodcovského výkladu a krásného interiéru. Brno není jen o vile Tugendhat 🙂

Hezkou procházku si uděláte v okolí Stránské skály, kde můžete i „zapátrat“ po bývalých nacistických štolách. Vstup dovnitř na vlastní nebezpečí!

A okruh Brnem zakončete prohlídkou brněnského podzemí (Labyrint pod Zelným trhem) a výšlapem na radnici. V okolí Dominikánského náměstí je i spousta malých, ale milých kavárniček, vhodných třeba na ranní kafe, či snídani.

Brno je určitě zajímavé město!

Co taky doporučuju:

  • kostnici u sv. Jakuba
  • park Lužánky, kde se dá jezdit i na bruslích
  • vilu Tugendhat
  • bývalou káznici na Cejlu
  • kryt 10-Z

Související články

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.