Česká knížka, kterou doporučuju přečíst

fff

Malý pražský erotikon je knížka, u které se budete minimálně usmívat a možná i brečet. Hlavním tématem je láska ve všech podobách a 431 stránek uteče jako nic. Četba se mi moc líbila a Hartl opět nezklamal, takže si ji pojďme trochu rozebrat 😊

Táňa, Zbyněk, Tomáš s Cyrilem a na druhé straně Marta, Honza, Adéla a Petra. Dvě rodiny, dvě řadovky, dva psi a jedno město – Praha. V tomhle románu sledujeme jejich životní příběhy od roku 1975 do období nedávného a během té doby se v obou rodinách stane spousta věcí, jak už to v životě bývá. Přijdou vzlety, pády, touhy, sny i nečekané události a na pozadí toho všeho obě rodiny drží pohromadě, aspoň zdánlivě.

Knížka je napsána svěžím jednoduchým jazykem, čekejte hodně přímé řeči, stejně jako vtipné i smutné okamžiky a protože sledujeme velké časové období, v žádném roce se děj moc nezasekne, což mi ale vůbec nevadilo.Kdo nemá rád sprostá slova v četbě možná bude zklamaný, ale mně osobně nevadí. U některých částí jsem prostě musela číst v kuse dál, abych zjistila, jak to s hrdiny dopadne a jiné mě přiváděly k otázkám ohledně života a připomínaly mi příběhy lidí okolo. Všechno z popsaného se totiž může dít.

Klidně bych si přečetla pokračování, i když by to možná už nebylo ono. Ať totiž přemýšlím, jak chci nevím, co bych vytkla. Za mě se jedná o další povedou „hartlovku“ a pokud autorovy knížky máte rádi stejně jako já, určitě vám můžu doporučit i Okamžiky štěstí (ty se mi líbily možná ještě o fous víc) a taky Hartlovu prvotinu Prvok, Šampón, Tečka a Karel. Podle mě neuděláte chybu 😊 Jsou to prostě knížky ze života a čtenář se s nimi může ztotožnit.

Náhled: Canva.com

Související články

1 komentář

  1. Tuto knihu jsem si půjčila od mamky, která Hartla miluje. Četla jsem ji loni na dovolené a musím říct, že i když to není nic, co bych si sama vybrala, a bylo pár věcí, které mi vadily, nemohla jsem se odpoutat, musela jsem prostě číst dál a přeze vše se mi kniha celkem líbila 🙂

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.