Česká trička s osobnostmi

Českou republiku mám ráda mimo jiné proto, že nikde jinde v Evropě nenajdete tolik knihoven, naše historie je bohatá, a než navštívíte všechny hrady a zámky, máte na pár týdnů vystaráno. Zalíbení k rodné zemi teď můžu vyjádřit i tričkem značky Bohéma.

Tričko jsem si koupila jako další udržitelný (český) kousek do šatníku. Chvíli jsem váhala nad motivem (lákal mě ještě Mucha a Baťa), nakonec zvítězila selka. Líbila se mi nejvíce. Nabízí ale i kousek s Havlem, Karlem IV., nebo Věrou Čáslavskou. Autory selského motivu (studio Tomski a Polanski) navíc znám z ilustrací v Ziburových knížkách.

Podpořit Bohému jako neziskovku mi přijde fajn. Trička vyrábí ze 100% organické bavlny, mají certifikát PETA a jsou fair trade. Pokud uvažujete nad koupí, přidám jednu radu: Pořádně si prostudujte tabulku velikostí! Já jsem zvolila M, je mi větší, ale vracet ho nebudu. V budoucnu si možná koupím další. Do té doby by mě potěšilo, kdyby přidali barevné varianty triček.


Související články

6 komentářů

  1. Bohému znám a podobným projektům velmi fandím. Trochu škoda, že zatím nenabízí více střihů a podkladových barev. Mým osobním favoritem je Mucha (kéž by tak byl v nabídce i na béžovém pozadí!).

    1. Vidíš, to ani nevím 🙂 Taky by mě potěšily jiné střihy/barvy. Ale těžko říct, jestli to je možné.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.