Cestovatelka Sylva nominovaná do TOP 10 v Czech Blog Awards (kategorie Cosmo objev roku)

Sylva působí jako velmi inspirativní člověk. Její blog je taktéž velmi inspirativní a to je nejspíše jeden z důvodu, proč se dostala tak daleko v Czech Blog Awards. Nominaci se vůbec nedivím a přeju Sylvě dotáhnout to až na stupně vítězů 🙂 Pokud nějaký blog nesmíte opominout, tak je to ten její.

Blog Sylvy

 Dostala jste se do TOP 10 v Czech Blog Awards 2017, jak jste nominaci a tento úspěch prožívala?

Musím se přiznat, že mě to velmi překvapilo a zároveň moc potěšilo. Byla jsem nominovaná v kategorii Cosmo objev, což jsou blogy, které vznikly v roce 2017. Svůj blog Chilli&Chocolate jsem založila v květnu a jeho čtenost stoupá den co den.  Z toho mám obrovskou radost. 🙂 Blogů v mojí kategorii bylo nominováno kolem 150, takže to považuji za velký úspěch.  Troufám si dokonce říct, že jsem na sebe nesmírně pyšná, protože jsem si svůj web vyrobila sama a nikdo mi s tím nepomáhal. Myslím, že mi nominace dodala potřebnou dávku energie, kterou jsem potřebovala. Podpora od mých čtenářů byla pro mne opravdu velký hnací motor. Jsem opravdu vděčná všem, kdo si udělali čas a hlas mi poslali. Nesmírně si toho vážím. Je to pro mne taková odměna za to, co jsem vytvořila a teď vím, že to, co dělám, má smysl

Myslíte si, že případná výhra by vám v blogování pomohla?

Myslím, že ano. Je to cesta, jak se jako neznámá bloggerka můžete zviditelnit a získat další čtenáře.

Jste vyznavačkou „ aktivního životního stylu“, co si pod tím máme představit?

Je to moje osobní životní filosofie. Být aktivní pro mne znamená dělat činnosti, které mi přináší radost, inspirují a naplňují mne. Ráda zkouším zdravé recepty, cestuji, píši, tancuji, cvičím jógu, běhám, čtu nebo se dívám na životopisné příběhy. Miluji cestování. Naučila jsem se nevěřit všemu, co se píše a říká o světě, ale raději si hledám vlastní pravdu. To vše mne inspiruje.

Jak vzpomínáte na doby, kdy jste byla jako Au-Pair v Anglii? Chovali se tam k vám hezky?

Moc ráda na tuto dobu vzpomínám. Měla jsem velké štěstí na rodinu. Stali se z nás kamarádi. Dodnes si píšeme a navštěvujeme se. Já jsem se tam v podstatě cítila jako doma a pro děti jsem byla jako starší sestra. Všichni z rodiny Hopperů milují cestování. Díky nim jsem poznala spoustu míst, kam bych se určitě normálně nepodívala. Pro mne to bylo poprvé, kdy jsem pobývala sama v zahraničí. Oni mi opravdu můj pobyt velmi zpříjemnili. Najednou se všechno, o čem jsem četla či kdy snila, stalo realitou. Myslím, že být sama v zahraničí, je pro mladého člověka ta největší životní škola a všem ji doporučuji.

Je lepší cestovat sám nebo v páru? Výhody a nevýhody?

To záleží samozřejmě na povaze člověka. Má to své pro a proti. Když cestujete sama, musíte se spoléhat sama na sebe, nemusíte se ohlížet na ostatní a zažijete spoustu věcí, které byste při cestování v páru nezažila. Vyžaduje to taky značnou dávku odvahy a dobrodružnou povahu. Cestování jako „single“ tak není pro každého. Je to však nejlepší cesta, jak poznat sám sebe. Ne každý umí být sám se sebou 24 hodin denně. Pokud cestujete sama, musíte si uvědomit, že nikdy nejste sama. Já díky tomu získala spoustu kamarádů a naše přátelství jsou opravdu pevná. Pokud cestujete v páru, tak to má samozřejmě taky svoje kouzlo. Není nad to objevovat svět s milovanou osobou.

Moc se mi líbí celkový koncept Vašeho blogu, chystáte se ho ještě nějak rozšiřovat?

Než jsem si blog vytvořila, hodně jsem přemýšlela, jak bude můj blog vypadat. Pro mne představuje aktivní životní styl být fit (recepty, cvičení jógy, běhání), cestování (návštěva a poznávání nových míst), získávání inspirace (festivaly, školení, workshopy, rituály) a hlavně inspirativní lidé, kterými se ráda obklopuji. Vždy jsem jako malá chtěla dělat rozhovory a teď se mi tento můj sen splnil. Ráda se obklopuji tvůrčími lidmi, kteří v sobě nedusí své ambice, touhy a skrytá nadání. Jsou to pro mne Magic people. Ráda bych svým blogem probudila ve svých čtenářích touhu, aby dělali věci, které je baví a šli za svým snem. Ráda bych je inspirovala k tomu, aby rádi cestovali, cvičili a nebáli se vystoupit ze zajetých kolejí. Zkrátka si svůj život pořádně užili, protože jsme tu jen jednou. Určitě bych ráda přidala časem nějaká videa.

Myslíte si, že je možné mít jako primární zdroj příjmu právě blogování?

Nic není nemožné. Pokud máte šikovně postavený blog a slušně velkou čtenářskou základnu, tak proč ne.

Která země Vás k procestování neláká?

Myslím, že neexistuje na světě země, kam bych se nechtěla podívat. Upřímně závidím všem, kterým se poštěstí procestovat všechny země na naší zeměkouli. Jedině kam bych nejela, je země, kde probíhá válka. Na to se mám až moc ráda.

Jak dlouho setrváte na jednom místě, než se přesunete do jiné země?

Na to asi nedokážu odpovědět. Záleží to na okolnostech, a co chci v té zemi vidět.

Vystudovala jste obor zdravotní sestra, jaký máte k němu vztah momentálně?

Respekt.

 

Související články

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.