Četba na léto? Zkuste romány Julie Caplin

knihy

První knížku autorky jsem četla před více než rokem. Byla to instagramem zbožňovaná Kavárna v Kodani. Protože se mi líbila (čtivý děj, nenáročný příběh), časem jsem zhltla ještě Pláž v Chorvatsku a Pekárnu v Brooklynu. K sérii Romantické útěky patří i Hotýlek na Islandu, Cukrárna v Paříži, Čajovna v Tokiu a poslední, ještě nepublikovaná Chata ve Švýcarsku.

Knížky dělá jedinečnými popis kultury, prostředí a gastronomie související s oblastí, ve které se děj odehrává. Člověk se nenáročnou formou dozví perličky z dané země, to mě baví. Navíc se postavy napříč sérií prolínají. Tyhle dvě věci podle mě četbu povýší nad obyčejnými romány. Ocenit musím i krásné knižní obálky. 

U nás v knihovně série celkem jede, a co tak čtu na knižních databázích, ženské od nás z knihovny v tom nejsou samy. Trošku mi to připomíná dobu, kdy frčelo 50 shades. Tak populární mi přijdou.

Takže až pojedete na dovolenou, nezapomeňte si jeden knižní kousek přibalit. Podle mě neuděláte chybu. Ať už u rybníka, nebo u moře. Jsou to pohodlné oddychovky, u kterých se zasníte, něco málo dozvíte, a nakonec vás možná popadne chuť něco upéct, nebo sbalit kufr a cestovat. 

P. S. Zatím se mi nejvíce líbila Kavárna v Kodani. Pláž mi přišla slabší a hodně klišoidní. 

Související články

4 komentáře

  1. Za mě vede tedy Hotýlek na Islandu, ale asi je to i tím prostředím. Ale musím souhlasit s tím, že Pláž byla zatím jako nejslabší. Jsem zvědavá na tu Chatu ve Švýcarsku. 🙂

  2. Přesně tak jsem si je hned představila, jak je čtu někde na pláži na dovolené! Sice se k nim nemám moc jak dostat, ale vypadají moc hezky!

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.