Dárky, dárečky

Musím se vám přiznat, že na jednu stranu jsem ráda, že je po Vánocích. Na druhou je mi to líto, protože sletěly rychle. Nicméně, všechno se vydařilo, můj a přítelův premiérový Štědrý večer vyšel a bylo to fajn. Krájení salátu při sledování televize, rodinné sešlosti, příprava sváteční tabule, zkrátka mám radost jak hezky to vyšlo, přestože jsem měla strach z časové tísně. Jako dospělé pro mě Vánoce nepřináší jen radosti, ale i starosti, ať už je to pečení cukroví, shánění, či balení dárků nebo vaření, přesto mám Vánoce docela ráda. I tu vánoční procházku jsme stihli.

V jednom z předvánočních článků jsem naznačila, že letošní Vánoce nebudeme kupovat skoro žádné dárky a to jsme dodrželi. Kupování dárků je totiž dost často potíž obzvlášť, když dotyčný člověk nemá žádný koníček a říká, že nic nechce. Pořád se to dá vyřešit sprcháči, či ponožkama (a někteří to dodržují), ale my jsme zvolili jinou cestu.

Ačkoli existují „nic“ dárky, všichni rodinní příslušníci byli nakonec obdarováni dárky vyrobenými v balíčku, který obsahoval naložený sýr, opilé ovoce, mýdlo, oplatky, likér a výrobky z 3D tiskárny. Jen malinko z toho, konkrétně mýdlo, svíčky a oplatky jsme koupili. Náš dáreček potom vypadal takto:

Myslím, že obdarovaní byli spokojení a my máme radost, že snad poprvé se dárky kompletně zužitkují, aspoň v to doufám.

Kupované dárky ode mě dostali jen kamarádi a sourozenci. Konkrétně poukázku do kočičí kavárny, vstupenku na Ladislava Ziburu, paletku Petry Lovely Hair, knížku od Krkavčí matky o výchově dětí, nebo třeba leporelo pro miminko kamarádů, sourozenci byli podarováni poukazy na zážitky.

Pokud vás zajímá co jsem dostala já, tak několik sprcháčů, oblečení, hrneček s Malým princem, moc dobré čaje nebo třeba knížku od Marušky Doleželové Jeden kopeček šmoulový.

Včera jsem náhodou procházela kolem knihkupectví kde byla zrovna sleva, takže konečně mám doma Deníček moderního fotra 3, který mi chyběl do sbírky, to je dárek ode mě pro mě.

Byly to jedny z nejklidnějších Vánoc a to je důležité, teď už nás čeká jen Silvestr kdy nás doma bude pět a tím zakončíme tento rok.

Můžete mi napsat vaše tipy na dárky pro inspiraci na příští rok 🙂

Související články

2 komentáře

    1. Já už ani nevím odkud ho máme, možná z Lidlu? Papír to je vždycky kapitola sama o sobě, moc ráda je vybírám 🙂

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.