Denča spravuje skupinu o blogerech, přijímá do ní všechny?

Denči se v blogování daří. Spravuje velkou skupinu o blogerech (na FB jako Blogy! Blogeři! Blogerky! Blogování!), spolupracuje s několika firmami a píše pro Krásnou.cz. Prozradila kam se chystá po gymplu?

Denčin blog

  1. Denčo, ty jsi správce Fb skupiny o blogerech, jak tě napadlo tuto skupinu založit?

Skupina existuje už hrozně dlouho a abych byla upřímná, důvod jejího založení už si přesně nepamatuju. V té době tyto skupiny ještě tak rozšířené nebyly, nějaké byly, ale ne moc velké, ono i blogerů bylo méně… a jednoho dne mě prostě napadlo založit nějakou skupinu, kde by bylo blogerů hodně, aby se mohli vzájemně podporovat, komunikovat apod. Bylo to více méně spontánní rozhodnutí, nečekala jsem, že by se skupina mohla rozšířit až tak moc, aby jednu dobu byla největší u nás a následně se držela jako druhá největší.

2. Kolik nováčku denně se do skupiny chce připojit?

Na tuhle otázku nedokážu odpovědět. Z velké části proto, že nové členy schvaluji průběžně několikrát za den a ne najednou například jednou večer, a taky proto, že je to číslo každý den trochu jiné. Kdybych napsala nějaký počet, lhala bych, nevím.

3. Jsou blogy, které nepřijímáš do skupiny?

Přijímám v podstatě všechny. Pokud se ale někdo následně nechová slušně a tak, jak by měl, tzn. šíří spam, uráží ostatní apod., může být vyloučen. Pokud jej někdo nahlásí nebo si toho všimnu přímo já.

4. Jak se ti žije v Opavě? Panují nějaké předsudky v tvém okolí, že Opava je díra?

Nežiji přímo v Opavě, bydlím na vesnici poblíž, ale v Opavě trávím hodně času, protože tam studuji. Opavu mám každopádně moc ráda, je to krásné město a se stejnými nebo podobnými názory se setkávám i ve svém okolí. Samozřejmě občas potkám někoho, pro koho je to město malé nebo to tam nemá rád, to je ale hodně individuální, každému se líbí a vyhovuje něco jiného. I já bych si ráda za čas vyzkoušela život jinde, protože si myslím, že člověk by měl zkoušet nové věci, když má tu možnost, a kdo ví, třeba se mi život ve větším městě zalíbí. V současnosti si ale neumím představit, že bych se sem jednou nevrátila, protože se tady cítím doma a domov pro mě znamená hodně.

5. Znáš Tores Gorgeous? Ta je totiž z Opavy, jestli jo, sleduješ ji?

Slečnu neznám, vlastně to jméno slyším poprvé.

6. Píšeš i (mimo jiné) pro web Krásná.czm doporučila bys pro něj psát ostatním blogerům a blogerkám?

Je to fajn zkušenost, která se v některých věcech liší jen od psaní vlastního blogu. Konkrétně psaní pro Krásnou s sebou přináší benefity v podobě produktů k testování od známých značek, se kterými by menší blogeři samotní neměli třeba možnost spolupracovat, nebo i jako dárek, pozvánky na různé akce nebo i občasné finanční odměny. Samozřejmě jako všechno, má to i své stinné stránky. Pokud má ale člověk lifestyle, beauty nebo fashion blog a psaní pro tento web by ho zajímalo, určitě mu můžu doporučit to zkusit.

7. Kam se chystáš po gymplu?

Konkrétní školu nebo obor jsem ještě oficiálně nikde neřekla ani nenapsala, ačkoliv všímaví lidé už si to mohli vydedukovat například z mých instastories, nechám si to ještě chvíli pro sebe. Jsem hodně pověrčivá, bojím se, že bych mohla něco zakřiknout, ale pokud mé plány vyjdou, mí sledující se to určitě dozví.

8. S kolika firmami momentálně spolupracuješ prostřednictvím tvého blogu?

Ono se to číslo pořád pohybuje, protože v poslední době mi chodí nabídek poměrně dost (Musím zaklepat!), ale aktuálně v tento moment, je firem pět a seznam všech spoluprací, včetně těch už ukončených nebo v současnosti neaktivních, je k dohledání u mě na blogu. Tedy když počítám ty, se kterými spolupracuji v rámci mého blogu a ne v rámci jiných webů nebo projektů.

9. Co si myslíš o názoru, že lidi spíše na blogy koukají, ale komentáře moc nepíšou?

Když se podívám na návštěvnost mého blogu a počty komentářů, musím souhlasit. Návštěvnost paradoxně roste, množství komentářů stagnuje nebo se snižuje. Je to škoda, mrzí mě to, ale lenost lidí psát jde asi ruku v ruce s tím, že jsou lidé také čím dál línější číst a raději si pustí video na Youtube, než přečtou nějaký článek na blogu.

10. Zajímáš se i o módu, v čem tě nejčastěji na ulici můžeme potkat?

Miluju džíny a miluju tenisky, to je moje klasika, které se nevzdávám (tedy až na zimu, kdy musím tenisky bohužel schovat do botníku a počkat na teplejší počasí). Čím jsem starší, tím radši mám spíše elegantnější styl, podle čehož se taky postupně proměňuje můj šatník, takže elegantnější top, košile nebo sako jsou u mě poměrně časté a v mikině už mě nikdy skoro nepotká. Mám taky čím dál raději jednoduchost. Módní trendy sleduji, zajímám se o ně a ráda o nich píšu, že bych je nutně ale musela všechny taky mít a nosit, to určitě ne.

11. Pozveš nás na svůj Youtube kanál? Proč bychom ho měli sledovat?

Můj Youtube kanál už dost dlouho leží ladem, poslední video jsem vydala tuším loni na podzim. Mám ho spíše jako doplněk k blogu, když chci udělat jednou za čas sestřih z nějaké akce.

12. Denča se mě ptá: Co tě na blogování nejvíce baví a kdybys dostala možnost se tím živit, přičemž už bys nemohla dělat žádné jiné povolání, přijala bys ji? 

Kdybych dostal možnost se blogováním živit a nic jiného nedělat, tak by mě to asi nebavilo, protože by se z toho stala povinnost (jako když youtubera živí jen videa), takže asi bych to vzala jen za podmínky, že můžu k tomu dělat i jinou práci.

A na blogování mě nejvíce baví rozmanitost témat, o kterých můžu psát a taky možnost poznat zajímavé lidi.

I já děkuji Denči za rozhovor 🙂

 

Související články

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.