Distanční výuka mi vyhovuje

neppop

Možná vás to překvapilo, ale je to tak. Mně, jako dospělému člověku, který letos končí škola na dálku vyhovuje. Zároveň ale chápu všechny, kdo z ní jsou nešťastní. Navíc si myslím, že spousta dětí tenhle školní výpadek už nikdy nedožene. A to je průšvih. Ale zpátky ke mně.

Díky tomu, že školu nemám každý den a připojuju se v různě dlouhých blocích několikrát do týdne, stihnu mnohem více věcí. S větším klidem taky můžu chodit do práce. Naši učitelé se zaměřili hlavně na předměty, ze kterých děláme závěrečné zkoušky. Nemáme hodiny pravidelně podle rozvrhu, ale upřímně: školu jsem nikdy nebrala jako jediný zdroj informací a to, čemu jsem se chtěla více věnovat, jsem si stejně musela dostudovat sama. Takže mi to nevadí.

Distanční výuka mi vyhovuje taky proto, že sociální kontakt mám i bez ní (všichni moji kamarádi jsou mimo školu) a umím si zorganizovat den. Možná to působí kapku namyšleně, ale fakt nemám problém vstávat brzo, ať už jdu do školy, nebo do práce a udělat, co je potřeba. I když se někdy musím k činnosti dlouho dokopávat, vždycky se dokopu.

Co napsat na konec? Na nezvyklé završení školní docházky jsem si sice zvykla, ale už se těším, až školu dokončím. Přece jen jsem se tak, jako spousta dalších studentů dostala do fáze, kdy to chci mít za sebou (a za pár let fňukat, jak mi chybí škola).

P.S. Jako jedno z mínus vnímám, že se hůř soustředím.

Náhled: Canva.com.

Související články

11 komentářů

 1. Já obdivuju všechny rodiče, kteří mají děti na základní škole a zvládají jim pomáhat s učením. Nedokážu si představit, že bych svoje dítě měla učit matiku nebo fyziku

 2. Byla jsem vloni na distanční výuce těsně před maturitou, a nebylo to tak hrozné. Njelepší bylo, že mě při výuce nerušil řev spolužáků 😀

 3. Já na to koukám pozitivně. Můžu si uspořádat den, zkombinovat to s prací a mám na všechno trošku víc času. Zároveň ale nebýt covidu, jsem ještě v Anglii a můj život je zas úplně jinde. No, asi to tak má být a jsem zvědavá, co mi život chystá za další dobrodružství:)

 4. Nemyslím, že je to nepopulární názor, každému vyhovuje něco jiného. Souhlasím, že děti dneska to mají dost těžké, pořádně neví, co bude a opravdu hodně jim toho asi unikne… Ale pro mě by to asi bylo také lepší, jsem introvert, takže škola obecně mě vždy velmi vyčerpávala a navíc ten čas, který ušetří člověk, který to nemá dvakrát blízko.. Hold vše má své pro i proti a každému bude vyhovovat něco jiného 🙂
  Držím palce, ať to takto hezky i dokončíš!

  1. V posledních dnech to spíš vypadá, že nás ještě naženou do školy :/ Ale furt se něco slibuje a nic z toho, takže si to moc nemyslím.

 5. Taky se k tomuhle názoru opatrně připojím, protože distanční výuka ušetří opravdu hodně času a na kloubení víc věcí dohromady je ideální. Ale stejně mi ten osobní kontakt chybí. Hlavně mi chybí osobní charisma skvělých učitelů, to všechno, co se na jejich přednáškách a seminářích odehrává mimo slova a co lze nasávat jen z bezprostřední blízkosti.

 6. Jsem ráda, že nejsem sama, komu distanční výuka vyhovuje. 🙂 Je to pohoda, když nemusím řešit hlídání. (I když samozřejmě je lepší, když se můžu plně věnovat škole.)

 7. Proč ne? Dokážu si představit, že když člověk chodí do práce a zároveň dodělává školu, může být distanční výuka naopak velkou výhodou. Já jsem sama měla část přednášek nahrávaných v informačním systému a koukala na ně po večerech (do školy jsem chodila jen na cvičení a menší přednášky, které se nenahrávaly) a hodně mi toto řešení časově pomáhalo, abych zvládala při škole i práci.

  Je super číst i o tom, že současná situace někomu aspoň v některých ohledech vyhovuje! 🙂

  1. Myslím, že kdybych nepracovala, zvládala bych celou situaci s koronou mnohem hůř. Fakt mi pomohlo pořád nesedět jenom doma 🙂

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.