Dobrá tak akorát, příjemná oddychovka pro sychravé dny

Dobrá tak akorát, takto se jmenuje třetí kniha Barbory Šťastné, autorky Šťastného blogu. Šťastný blog si občas přečtu proto jsem byla ráda, že můj pohled v knihovně zabloudil právě k této knize.

Určitě se jedná o oddechové čtení, které vám zpříjemní momentální sychravé počasí a zimu za okny. Knihu bych popsala jako sbírku fejetonů o nejrůznějších  životních tématech a o autorčiných zážitcích ze života.

Paní Šťastná v knize poodkryje fungování domácnosti, vztah s mužem, či s dětmi a nechá nás nahlédnout do jejího života. Každý z fejetonů je navíc obohacen o různé vědecké výzkumy což knihu dělá zajímavější, možná bych ale na těchto výzkumech trošinku ubrala.

Protože paní Šťastná pracuje jako šéfredaktorka časopisu, v knize se několikrát zmíní i o strastech a slastech, které s sebou toto povolání přináší.

Důležitou myšlenkou knihy je, že nemusíme začít žít až zhubneme, budeme mít děti a skvělou práci, ale že žít se musí tady a teď a je v pohodě být „dobrý tak akorát.“

Kniha se mi jako celek nepopisuje moc dobře ale chtěla jsem aby v Papírových radostech zakotvil taky příšpěvek od českého autora. Tudíž, pokud hledáte příjemnou oddechovku a nic víc, tak si Dobrou tak akorát přečtěte nebo se aspoň porozhlédněte na Šťastném blogu. 

Související články

2 komentáře

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.