Dva netflixové filmy na podzimní večery

netflix

Pravidelní čtenáři blogu ví, že ve filmech se nijak extra nevyznám a večery trávím raději s knížkou. Na druhou stranu: v poslední době jsem zhlédla dva snímky, které mě zaujaly. Zároveň nejsou tak známé, aby je znal každý. Proto jim dnešní článek věnuju.

Yesterday je muzikál z roku 2019, na který jsem ještě před koronou chtěla zajít do kina. Nakonec na mě počkal na Netflixu. Děj filmu sleduje život neúspěšného písničkáře Jacka, který se po globálním blackoutu stane mezinárodní hudební hvězdou. Kariéru si postaví na písničkách Beatles. Využije totiž toho, že svět na Beatles zapomene. Nic mu tak nebrání v tom, aby Hey Jude, Help a další, začal vydávat za svoje hity. Žádná sláva ale netrvá věčně…

Co se mi na filmu líbilo, jsou jednoznačně nesmrtelné písničky „Brouků“ v novém aranžmá. Potěšila mě i role Eda Sheerana, který ve filmu hraje sám sebe. Jackovi pak závidí hudební genialitu a zároveň s ním muzikantsky soupěří. Na druhou stranu; stopáž 116 minut byla na mě trošku moc, konec jsem přetáčela. Bez klišoidní romantické linky bych se obešla taky.

Zkouška ohněm není film pro slabé povahy. Jedná se o  životopisné drama, sledující dlouholetý soudní proces s odsouzencem na smrt. Mladý otec se třemi dětmi je obviněný z vraždy svých malých dcer. Ty uhořely v prosinci 1991 v rodinném domě v americkém Texasu. Ve chvíli požáru kromě něj a dětí nebyl nikdo v domě. Protože je známá firma, vyšetřovatelé dojdou k závěru, že oheň byl založen úmyslně. Co když to ale bylo jinak? Otec stráví 12 let ve vězení s nejpřísnějším dohledem, kde se snaží dokázat nevinu dřív, než ho usmrtí injekce. Přesvědčit vyšetřovatele, aby případ znovu prošetřili je ovšem těžký úkol.

Fúú, musím napsat, že tenhle film byl fakt něco! Hrůzostrašnost mu přidává fakt, že se jedná o skutečný kriminální případ. Jeho vyšetřování se táhlo až do nedávné doby. Snímek byl nedávno zmíněný v podcastu Opravdové zločiny a taky na Rádiu Kiss. Při sledování mi běhal mráz po zádech…

Jsem zvědavá, jestli si někdo z vás aspoň jeden film pustí. A pokud jo, zajímají mě vaše názory :)!

*Odkazy vás přemístí na stránku ČSFD.cz a Youtube.

Úvodní fotka od Jade87 z Pixabay 

Související články

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.