Fenomén Most

České seriály příliš nevyhledávám, nesleduju ani se o ně nezajímám, přesto jsem někdy o Vánocích viděla ukázku na připravovaný seriál Most a dala mu šanci. To jsem ještě netušila, jaká se po prvních dílech strhne lavina, že seriál bude zaplňovat první stránky v médiích a dokonce se objeví i v hlavních večerních zprávách, kde se bude oslavovat jeho velký úspěch. Most rozdělil Česko na dva tábory: Jedni ho nenávidí, druzí milují. Proč?

Máme za sebou čtyři pondělní večery, seriál je v půlce a bavila jsem se u každého dílu. Oceňuju skvělé herecké výkony, nekorektní humor a trefné hlášky, stejně jako dobrý výběr herců a to i těch, kteří nejsou vidět (hlas Dáši). Nejvíce se mi ale líbí nápad jak propašovat společenská tabu a nešvary *nenásilnou formou, ať už se jedná o vztahy muž a žena, transsexualitu nebo rasismus, což se týká spousty nejen českých měst. Všechny tyto přísady vytvořily mezi obyvateli naší země třaskavou směs a už teď si myslím, že seriál neupadne v zapomnění, ba naopak. Jak už bylo zmíněno, jedni ho milují, druzí nenávidí, a tak je to se vším co zavání kontroverzí a budí v lidech emoce. O čem že to je?

*ve smylu needukativní a osvětovou

Ústřední postavou seriálu je Luděk, který rozhodně není „lepšočlověk“ ani sluníčkář. Má syna Tondu procházejícího si pubertou, svéráznou bývalku a dny nejradši tráví se svými kumpány v hospodě Severka. Do života mu po dlouhé době vtrhne bratr, teď už sestra Dáša, která se po operaci chce vrátit do rodného města. Její návrat nebude jednoduchý a zaznamenají ho všechny postavy. V průběhu děje sledujeme jednak život této rodinky, ale hlavně i vývoj stejnojmenného města a rozhodně je na co se dívat proto dejte ČT šanci ať víte, o čem se v úterý ráno mluví.

Související články

2 komentáře

  1. Viděla jsem první díl a docela jsem se i nasmála. Chci to určitě dokoukat, ale zároveň mi i trochu vadí(i když by nemělo), jak moc dobře tam je vyobrazená česká povaha.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.