Eko lahev na vodu (recenze)

#spoluprace Dnešní článek se bude poprvé týkat spolupráce, konkrétně s firmou Econea.cz. Mým úkolem je zrecenzovat lahev na vodu v rámci barterové spolupráce z čehož mám upřímnou radost, protože Econeu znám, občas v ní něco koupím a líbí se mi jejich firemní filozofie. Lahev mi bezpečně dorazila pár dní zpátky v eko balení, takže jen samotné odesílání balíčků musím pochválit.

Teď k samotné lahvi: Jelikož volba designu byla na mně, vsadila jsem na skleněný minimalismus s obrázkem pírka. Celkový objem ručně vyrobené lahve je 550 ml což rozhodně k celodennímu popíjení nestačí, ale když během dne párkrát vodu doplníte, máte splněno.

Výrobce (Equa) na svých stránkách uvádí, že lahev je vyrobena z nejlepšího plastu bez škodlivých chemických látek a bez škodlivého dopadu na životní prostředí. Lahev má být taky odolná při umývání v myčce (bohužel jsem nezkoušela, jelikož myčku nemám), a kromě studených nápojů se dá naplnit i nápojem teplým.

Trošku jsem se bála, jestli nebude zbytečně těžká, přeci jen se jedná o sklo, ale obava byla zbytečná. Samozřejmě cítíte, že v ruce něco máte, ale není to nic dramatického. Taky další obava z vytékání se naštěstí nepotvrdila, nerezové víčko drží jak má.

Vzhled, objem, etika výroby, funkčnost… s tímhle vším jsem spokojená, jediné malinké nevýhody vidím jednak v tom, že na lahvi není nikde napsán její objem + i přes široké hrdlo je nutné větší ovoce pokrájet, popřípadě zmáčknout aby se do dalo vhodit dovnitř. Jinak si myslím, že je všechno v pořádku a jako uživatel jsem spokojena.

Jelikož piju čistou kohoutkovou vodu už nějaký ten pátek, ekologičtěji jsem se v tomhle ohledu chovala už předtím. Lahev mi popíjení akorát zpříjemnila, protože už nemusím pít z nerezové termosky. Už dlouho se snažím pít alespoň 2 litry čisté vody denně, takže moji denní rutinu nijak nezměnila.

Myslím si, že koupí neprohloupíte, právě naopak. Přestat pít z plastu a pomoci tak v jejich redukci je podle mě jedna z těch nejmenších věcí, co pro přírodu můžeme udělat. Tak toho využijte 😊

Odkaz na tuto konkrétní lahev, kliknětě tady.

Odkaz na další lahve u firmy Econea, kde mimo jiné nakoupíte spoustu eko věcí do celé domácnosti, klikněte tady.

Související články

7 komentářů

 1. O této značce jsem už slyšela, ale sama ještě nikdy nic neobjednala.
  Lahev vypadá moc pěkně a hlavně, že slouží!
  My doma používáme buď skleněnou Voss, která je ale právě bohužel moc těžká anebo prostě nějakou plastovou, co schovávám, když ji někde musím koupit.

 2. Design je nádherná a také oceňuji, že je lahev šetrná k životnímu prostředí. Akorát bych se teda bála skla, že se může rozbít. 🙂

 3. Je dobře, že se ekoláhve stávají čím dál víc populárnější. Tahle vypadá esteticky moc hezky! 🙂 Zatím mám jen jednu z aliexpresu, ale o její kvalitě bych raději nepsala :D.

 4. Pekna lahev. 🙂
  Ja jsem si vybrala Retap. Econea se mi libi cim dal vic, ctu jejich blog, ale kdyz neco objednavam, tak z Greenstore. Kdysi se mi tam cosi libilo vic a od te doby tam mam ucet, na ktery sbiram body.

 5. Osobně spíše než sklo preferuji tvrzený „zdravotní“ plast, který je také bezpečný, ale praktičtější. Pořádné znovupoužitelné láhve mám dvě už několik let (350 a 700 ml) a teď jsem si pořídila ještě jednu a filtrem, kterou vozím na zahraniční výlety, abych mohla pít kohotkovou vodu i tam. Econeu mám taky ráda, příjemná spolupráce!

 6. Měla jsem ji a byla v pohodě. Jenom mi batoh jednou křápl na zem a flaška se rozbila 🙁 teď mám nerez, tomu nějaký ten pád nevadí 😀

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.