Eleanor se má vážně skvěle

hit

Dneska jsem pro vás vybrala pecku, která je přeložena nejméně do 30 jazyků, sbírá jednu knižní cenu za druhou a sklízí mezinárodní úspěch. Autorka ji napsala ve 40 letech jako svoji prvotinu. Tohle mě převapilo!

Hlavní postavou knížky je skoro třicetiletá Eleanor. Účetní v grafické firmě, která nemá ráda lidi a všechno zvládá sama. V pracovním kolektivu platí za mimoně, protože se oblíká dost nemoderně, moc nemluví a chová se jako ledová královna/asociál. Kdyby nepřišla do práce, nikdo by si toho ani nevšiml.

Jenže… Pod tvrdou slupkou se skrývá osamělá žena se špatným dětstvím a šrámy na duši i těle, která traumata utápí po nocích v alkoholu. Teda až do chvíle, než se platonicky zamiluje. To ji nakopne znovu žít a donutí propíchnout nepřístupnou bublinu.

Od tohohle románu jsem nic moc nečekala, ale příjemně mě překvapil. Autorka je skvělá vypravěčka a píše dost čtivě. Stránky ubíhají v podsatě samy. Zaujala mě psychologie hlavní postavy. Musí být těžké takto žít a trápit se sám.

Těším se na film, který má snad jednou vyjít. Podle mě bude super! Do té doby si Eleanor… dejte jako audioknihu, nebo v papírové podobě. Určitě doporučuju, protože letos jsem ještě nic lepšího nečetla. A podle hodnocení na knižních webech nejsem sama, kdo si myslí, že tohle dílo stojí za to.

Související články

1 komentář

  1. Tuto knihu jsem ještě nikde neviděla, příběh zní docela obyčejně, ale věřím, že se může dobře číst a že chytí za srdce. Vždy je to spíš o spisovateli než o příběhu 🙂

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.