Éterická Kristiana pro kterou je život kouzlem

Paní Kristiana se mi na výzvu k rozhovoru ozvala sama, o to více je pro mě následující rozhovor cennější.

Kristiano, jak jste se dostala k veganské stravě a váš oblíbený veganský recept?

Vždy jsem se zajímala o zdravý životní styl, a tak jsem se dostala k vegetariánství, vlastně díky dceři, která od malička nechtěla jíst zvířátka.

Jenže jsem stále cítila, že to ještě není ono. To, co jsem hledala, mi splnilo až veganství. Nejoblíbenější recept nemám, protože miluji rozmanitost veganství. Mé oblíbené recepty najdete na mém blogu: www.zivotni-kouzlo.cz. 

Zkoušela jste někdy jíst tzv. cukrfree, to znamená s vynecháním všech nezdravých cukrů?

Věřte mi, zkoušela jsem všechno možné, kromě dělené stravy, ale tzv. Cukrfree, vůbec neznám, a ani bych nechtěla zkoušet. Můj názor je, že tělo si samo řekne co potřebuje a já vím, že vynechat v jídelníčku něco, by mi nevyhovovalo. Ráda jím všechno, nechci nic vynechávat a nijak se omezovat. Proto bych nikdy nezkoušela dělenou stravu a nic podobného. U veganství miluji tu pestrost a náhradu úplně všeho.

Jak se tváří vaše dcera na to, že máte blog? Popřípadě, jak se na to tváří vaše nejbližší okolí?

K psaní blogu mě dovedla právě dcera. 🙂 Na začátku jsem psát nechtěla, říkala jsem, že neumím psát. Dnes mě psaní příspěvků a vše, co k tomu patří, nesmírně naplňuje a baví a neumím si představit život bez psaní.

K  Vašemu blogu máte i Instagram, pomáhá vám to zvýšit statistiky blogu?

Ano, k blogu jsem si hned založila i Instagram, který mě také moc baví, a proto se nejen zvyšuje statistika návštěvnosti mého blogu, ale občas přijde i krásná nabídka.Prodáváte na fler.cz, co si u Vás můžeme koupit?

Jsem kreativní od svého dětství, ve svém životě jsem vyzkoušela asi milion věcí, ale vždy se vrátím k vyšívání, je to má srdeční záležitost. Takže na fler.cz si můžete zakoupit moji ruční práci. Vyšívané dečky, ubrusy nebo prostírání. A možná, že i něco jiného, o tom zatím přemýšlím.

Věnujete se i meditaci, poradila byste případnému začátečníkovi, jak s ní začít?

Ráda bych upřesnila začátečníkovi, co je to meditace. Každý si myslí, že meditace je, že si sednete do lotosového sedu, máte zavřené oči a ruce jsou v nějaké pozici. Jenže to tak vůbec nemusí vypadat. Meditaci si každý může přizpůsobit sobě a svým požadavkům. Meditovat můžeme i v leže, v sedě na židli, můžeme se dívat do hořící svíčky, meditovat se dá i v lese, na louce… Já miluji lesy a louky, na meditaci je to ideální místo, je to nádherná energie, která Vás provede meditací sama. Nechte se vést svojí intuicí, jaká má být Vaše meditace. Stačí se ztišit…

Prožíváte nějak zimu, nebo je vám jedno, jaké je momentálně roční období?

Já miluji jaro, jak se všechno probouzí k novému životu, ranní zpěv ptáčků, pupeny stromů, sluníčko celý den, to vážně miluji. Zima mi nevadí, pokud není – 15 stupňů, potom už myslím na jaro. 🙂 Snažím se přijímat, že máme různá období, ale je pravda, že mám raději teplo.

Kdybyste si měla vybrat jedno místo na světě, kde je vám nejlíp, kde by to bylo?

V lese nebo na louce. Na těchto místech cítím volnost, svobodu, radost a lásku. Jsem úplně v jiném světě, bez reality, je to osvobozující.

Čtete motivační knihy věnující se seberozvoji? Myslíte si, že mají smysl?

Všechno má nějaký smysl. Podvědomě neděláme nic, co nemá smysl. Knížky, ať už seberozvojové nebo jiné, mají vždy něco do sebe. Vždy si tam objevíme to správné, co v danou chvíli potřebujeme vědět. A proto se velmi často stává, že když si přečteme stejnou knížku znovu, najdeme tam něco nového, co tam minule nebylo. 🙂 To se mi moc líbí. Vše je načasované

Na co se momentálně nejvíce těšíte?

Ani nevím, co odpovědět. 🙂 Na život, na zítřejší den, na to, co přijde..

Terezko, jak se Vám momentálně daří a co od života vlastně chcete?

Momentálně se mi daří docela dobře, děkuji za optání a co od života chci? Chci ho prožít ne přežít.

Související články

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.