Fenomén Dušek

Páteční večer jsme s přítelem strávili ve společnosti Jaroslava Duška a „jeho“ Páté dohody. Bylo to zajímavé, alternativní, inspirativní a obsah dohody vedl k zamyšlení.  U mě to bylo první setkání naživo s Jaroslavem Duškem, zatím jsem ho viděla jen v několika filmech a na Youtube buď v záznamech vystoupení nebo v živém vysílání v pořadu Duše K.  Od doby co pan Dušek zpracoval „Dohody“, přijde mi, že zájem o jeho osobu prudce vzrostl a spousta lidí ho nevnímá „jen“ jako herce, ale hlavně jako životního rádce.  Z Jaroslava Duška se stal fenomén Dušek a jeho popularita neutichá, ba naopak.

Poprvé jsem J. Duška zaznamenala v legendárním filmu Pelíšky, kde hraje učitele, který „přišel s nabídkou kvalitního sexu“ za Evou Holubovou. Dále si ho pamatuju v roli „Sparťana“ ve filmu Horem pádem, či kolaboranta v Musíme si pomáhat. Jako herec je výborný, troufám si říct, že zahraje kde co, jak ostatně ukázal třeba v seriálu Pustina.

Pixabay.com, CC0 1.0.

Na jeho podání „Dohod“ a živá setkání v pořadu Duše K mě přivedl přítel, a kdyby to neudělal, stejně bych na něj narazila, protože není youtuber či bloger, který by ho nedoporučil. Tato vystoupení jsou úplně něco jiného, než filmové role.  Je důležité říct, že osobitý přístup pana Duška není pro každého, skeptici se nejspíše jeho osobě vyhnou obloukem s konstatováním, že řeší nesmysly a vykládá žvásty. I já nesouhlasím se vším, co řekne a něco je na mě už moc alternativní, ale v globálu si o něm myslím, že je to velmi inteligentní člověk, který to má v hlavě pořádně srovnané a přesto se drží při zemi. Má obrovský všeobecný přehled, dokáže se nadchnout pro své cesty a barvitě o nich líčit ale hlavně, dokáže se nadchnout pro to žít, ne přežívat a využívá při tom moudrosti starých Toltéků. A lidi ho uznávají, nechávají se inspirovat a nadchnout.

Pixabay.com, CC0 1.0.

Přes zájem o jeho osobu působí skromně a slušně+je vtipný. Během Páté dohody publikum několikrát vybuchlo smíchy až jsem si pomyslela, že by z fleku mohl dělat one man show. Nemá hvězdné manýry a se zhasnutím světel urychleně neprchá z pódia, ale povídá si s příznivci. Do Dohod vkládá kus sebe. Zájem o jeho osobu je tedy oprávněný, myslím, že sám pan Dušek ho s touto „novou“ rolí nečekal. Byla jsem ráda součástí vystoupení Pátá dohoda na sklonku jednoho letního večera a klidně si to zase někdy zopakuju. Jen sehnat lístky bude těžký úkol.

A co vy a pan Dušek? Uznáváte ho? Znáte ho i jako životního rádce, nebo je pro vás primárně hercem?

Pixabay.com, zdroj obrázků, náhled CC0 1.0.

Související články

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.