Hrady a zámky, které byste měli navštívit

Máte rádi hrady a zámky? Pokud jste stejný nadšenec do našich krásných památek jako já, tak vítejte u dnešního článku. Přestože zrovna není sezóna, můžete se nechat inspirovat na tu nadcházející.

1. Bouzov– Pokud chcete navštívit krásný NEPŮVODNÍ hrad kde se točila pohádka O princezně Jasněnce, tak jste tu správně. Pro fyzicky zdatnější a ty kteří se nebojí výšek doporučuju vylézt na věž ze které je výhled do dalekého okolí. Pokud máte děti, zvolte Dětskou trasu s Ohnivcem, která je určena speciálně dětem, příliš historických informací proto neočekávejte. Pro většinu návštěvníků doporučuju trasu Hrad Bouzov, která vás provede tím nejdůležitějším. Pokud nemáte příliš času, využijte trasu Hrad se představuje. Fajnšmekři ať zvolí Jak se staví středověký hrad.

2. Valtice–  Méně známější sestra lednického zámku nemůže být opomenuta. Valtice jsou totiž rodovým sídlem knížat liechtenštejnských. Během 55 minutového okruhu uvidíte několik koupelen, záchodů (obojí velmi oblíbené), neobvyklou enfiládu, krásné malby, projdete se po staré podlaze a užijete si návštěvnických papučí.

3. Houska– Tajemný až hrůzostrašný hrad v lese se svérázným panem kastelánem, který vás v něm provede. Housce se říká brána do pekla a peklo taktéž uvidíte, teda to dřevěné.

4. Bezděz– Máchova srdcovka, ddměnou za úmorný kopec vám bude krásný výhled po okolí. Jedná se sice o zříceninu ale s bohatou historií a několika pověstmi. Právě tady byla vězněna Kunhuta Uherská a Václav II., pokud půjdete s prohlídkou, nebudou opomenuti. Spojte Bezděz s Houskou a Máchovým jezerem a nebudete litovat.

5. Lednice– Tu prostě nemůžu opomenout. Pokud vám nevadí doslova masy lidí, navštivte. Právě tady mají krásné dřevěné schodiště, několik prohlídkových okruhů, nádherný park a minaret. Já doporučuju okruh dětskými pokoji kde uvidíte spoustu hraček a dozvíte se informace o životě dětí na zámku.

6. Svojanov– Na tento hrad se teprve chystám ale tuším, že to bude stát za to. Mají tu tajemný záhadný obraz který sám otevřel oči a o hradu koluje spousta strašidelných videí.

7. Hospital Kuks- Nejedná se o hrad ani o zámek přesto je tak krásný, že za návštěvu stojí. Nádherné Braunovy sochy, lékárna a kvalitní výklad.

8. Zámek Slavkov- Slavkov není jen Mohyla míru a bitva tří císařů. Tento zámek příjemně překvapil. Krásnější je sice zvenku než zevnitř, přesto ho navštivte a zjistěte si na internetu jestli se zrovna nekoná dětská prohlídka.

9. Rájec– Nachází se blízko Blanska, zámek s krásnou zahradou a jezírkem s rybičkami. Na výběr několik okruhů, bohaté vybavení a jako bonus nádherný obchod se suvenýry. Přímo u zámku dobrá a hezká restaurace.

10. Kunín-Tak ten mě hodně příjemně překvapil, jedním slovem krása.

Související články

1 komentář

  1. Na Bezdězu, ve Valticích a Lednici jsem byla s přítelem. Jinak se musím přiznat, že zatím tolik hradů a zámků procestováno nemám. Ale chci to v budoucnosti rozhodně napravit. 🙂

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.