Humory na vážné téma

Dneska jsem ukončila první ročník studia a konečně našla chvilku sednout si a napsat článek. Tedy dopíšu ho na etapy, za chvíli vyrážím ven s kamarádkou, tak až se vrátím. Nicméně doufám, že ještě dneska bude venku.

V článku se chci věnovat „dělání humoru“ na vážné téma, které souvisí s kandidaturou recesistického hnutí Ano, vytrollíme europarlament (EU troll) do europarlamentu, protože hlavně první den po volbách byly internety tohoto hnutí a jeho úspěchu plné. Chvilku už toto dění sleduju.

Moje bezprostřední dojmy po zhlédnutí jejich volebního spotu byly, že se určitě jedná o parodii a nic víc, protože znám tvorbu Sejrošky, která ovšem kandidovala pod svým vlastním jménem. Mimochodem o skvělou parodii na všechny ty šílené volební spoty obsahující lezení z popelnice, tanečky a další bizár, který je ale myšlen seriózně.

O to více mě překvapilo, že kandidaturu myslel „troll“ vážně a ve volbách zaznemanal úspěch, který si myslím, že ani lídři nečekali a ve výsledku je zaskočil a překvapil. Na druhou stranu s ním měli počítat. Dotace na okurkový salát do každé rodiny zní v uších voličů lákavě, co si budeme povídat…

Četla jsem spoustu reakcí, jednak v duchu: „Tyto kašpary platíme z vlastních daní!“, ale i ty oslavné, jak se recesistům povedl skutečný majstrštyk. Že Češi fandí humoru je stará známá věc a „troll“ podle mě zapadá do momentální situace v zemi, osobně mě jejich kandidatura nijak nepohoršila. Spíše se udivuju nad spekulací ohledně hlasování, která kolovala po síti, kdy lidé údajně měli volit „trolly“ v domnění, že se jedná o ANO.

Jsem zvědavá na další působení hnutí a přeju jim samé příjemné rozhovory, protože ten v DVTV se mně osobně vůbec nelíbil. Jsou věci, ze kterých by se sranda dělat neměla, ale pokud „troll“ bude pokračovat s politickou angažovaností i nadále, možná to ještě bude zajímavé. Alespoň jsou upřímní.

Související články

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.