Jak nadšená Emily narazila v Paříži / Emily in Paris

ffff

Poslední dobou na seriály moc nekoukám a když už tak pravidelně nezkouknu celou sérii, nicméně teď jsem udělala výjimku a podlehla novému netflixovému hitu s názvem Emily in Paris. Moje dojmy si teď můžete přečíst a jestli jste seriál viděli jsem zvědavá, jak se vám líbil 🙂 Napište mi do komentářů!

Musím říct, že bez tohohle seriálu se určitě obejdete a rozhodně to není „must see“.  Na druhou stranu, možná vám teď zpříjemní pochmurné korona dny doma a zavzpomínáte na oblíbený Sex ve městě (myslím, že je to dokonce od stejného seriálového tvůrce), svět bez roušek a vůni dezinfekce. O čem je děj?

Photo by Isaiah Bekkers on Unsplash

Emily je hezká, na první pohled dobře oblečená, přátelská, mladá Američanka, která pracuje v marketingu a díky náhodě se dostane k  pracovní pozici v pařížské marketingové firmě. Neznalá jazyka, seznamuje se s městem lásky, propadá kouzlu pařížských zakoutí a jako na běžícím pásu potkává francouzské fešáky (jakože haló, kolik těch chlapů během seriálu měla? A kde se takoví schovávají?). Ve firmě bojuje s kulturními rozdíly stejně jako nepřátelskými kolegy (mimochodem Sylvie ztělesňuje moji představu o vzhledu pravé Francouzky) a do práce se vrhá s nadšením a kreativními nápady. Během deseti dílů si zkrátka hledá svoje místo v Paříži a boří sociální sítě.

Photo by Nil Castellví on Unsplash

Co se mi líbilo a nelíbilo? Když pominu krásné záběry Paříže, které mě nalákaly k výletu hned, jak to bude možné se mi moc líbil výběr hlavní herečky, Lily Collins, v roli Emily. Podle mě jí role dokonale sedla a vypadat jako ona, vůbec bych se nezlobila. Na druhou stranu, podle mě všeho moc škodí a tím, jak se neustále snažila skamarádit se Sylvií mi už časem lezla na nervy, protože já osobně to mám tak, že pokud mi někdo nesedí, rozhodně se nesnažím kamarádit a jdu si po svých. Svým snažením mi už časem přišla otravná.

Stejně tak se mi nelíbilo Emilyno přátelství (?) s Camille (další krásná herečka!), protože kámošky by se tak podle mě chovat neměly. Během sledování mě taky napadlo, jestli ztvárnění Američanů a Francouzů tyhle dva národy neurazí, ale tomuhle nerozumím, a tak do toho nebudu zabrušovat. Ubrala bych trochu cukrového milostného děje (kdy každý je z Emily paf) a přidala na reálnu, ale potom by už tahle pohádka možná nebyla tak koukatelná, takže umlčím skeptika a pesimistu ve mně a přiznám, že jsem hltala každý 26minutový díl, a pokud bude druhá série, jsem s ní!

Náhled: Photo by Marques Kaspbrak on Unsplas

Související články

9 komentářů

  1. Mám asi úplně stejný názor. Seriál jsme zkoukli s přítelem za dva dny a líbilo se nám to, až na nějaké evidentně nesmyslné detaily, ale to už k těmto typům seriálů asi patří.
    Když bude další série, rádi se koukneme ale pořád to beru jako hezkou oddechovku 🙂

    1. Tak to máme podobný názor 🙂 Taky se kouknu na další sérii jestli bude, ale přeci jen to bylo moc sladké a pohádkové. Takhle to prostě v životě není (bohužel nebo bohudík?)

  2. Ano, to mi Netflix v poslední době taky pořád ukazuje! 😀 Jako oddychovka to asi bude fajn, ale ještě na to nedošlo 🙂 Teď jsme totiž rozkoukali jiný seriál, který nám ještě nějakou dobu vydrží – Star Trek: Discovery. Nejsem doslova žádný fanoušek Star Treku, ale tohle je tak dobré, že už jsem dlouho nic lepšího neviděla!

  3. Na seriál kouká spolubydlící a doporučovala mi ho. Nevím ale, zda bych zvládla strávit tolik zkoncentrovaných francouzských klišé pohromadě. 😀

    1. O francouzských klišé sice nic nevím, ale i tak je to dost klišoidní 🙂 Ale možná tomu můžeš zkusit dát i tak šanci!

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.