Jak se mění priority

Ženské i mužské pohlaví odjakživa krouží tak nějak kolem sebe. Náhoda?  Nemyslím si. V dnešním článku rozebereme jak se z Božského stává prostě jen -ský a že je to vlastně dobře a v pohodě.

Nic vám neukáže partnera v dokonalém světle tak jako společné bydlení. Sdílet několik desítek metrů čtverečních je dokonalý návod jak poznat, že je načase to zabalit nebo dojít k oltáři. Ti, kteří zkrátka občas nepřehlídnou oblečení poházené na zemi, pytlíky od čaje ve dřezu nebo hučení  DIY 3D tiskárny, budou trpět. Těm druhým nezbyde než se začít křečovitě usmívat a hrát mrtvého brouka, protože jinak je to zručný, schopný a pracovitý muž/žena a pokud jsou jenom tyto drobné banality skvrnou ve vztahu, pak je všechno v pořádku. Přestože si občas řeknete, proč jste si radši nevzala Pištu Hufnágla když se jinde zdá být tráva zelenější, co je hozený pytlík od čaje oproti spravení záchodu a starosti o rodinu? A přiznejme si to upřímně, když je venku bouřka/tma/sychravo jsme rády, že se v noci máme ke komu přitisknout, přestože nás někdy štve.

Čím jsme starší, tím více si měníme priority. To co se zdálo být v patnácti životně důležité, třeba jeho účes, styl nebo pekáč buchet najednou docela ztratí význam, i když ne úplně, a nastoupí ty důlěžitější věci jako to, jestli je spolehlivý, dokáže vydělat a být nablízku v kritických momentech. Ono je fajn být s někým když je všechno posypáno třpytkama, ale je důležité být spolu i v horších časech, to je to oč tu běží, společně se sdílením stejných hodnot a dalšími důležitými věcmi. Jednou to chci dopracovat tak daleko jako moji prarodiče, kteří měli o víkendu oslavu. Jsou spolu už desítky let a nikdy nepřestali věřit, že za mrakem bude zase slunce a tak to má být.

Možné otázky do diskuze: Je svatba důležitá nebo je v pohodě žít „na psí knížku?“ Co podle vás znamená šťastný vztah? Co byste ve vztahu absolutně nepřekousli? 

*Jinak, vdaná nejsem 🙂 , zadaná ano.

Související články

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.