Jak se žije vegance Janie? Kde jídlo nakupuje a proč s veganstvím začala?

Dalo by se říci, že Janie je „čerstvou“ vegankou. Nicméně, nevypadá to, že by se k běžné stravě vrátila. Přesvědčte se sami.

Janie a její blog

Janie, kdy jsi začala s veganstvím a proč?

Ahoj 🙂 , s veganstvím jsem začala asi před rokem v létě. Byla jsem unavená ze svého dosavadního životního stylu a taky zhrozená z toho, jak se se zvířaty zachází. Každý to víme, a zatím se to lidem docela daří potlačovat, tam kdesi v sobě tušíme, že je to špatné. Věřím tomu, že všichni.
K mému začátku veganství taky určitě přispěl můj příchod ke Greenpeace, to jsem totiž tak jednou seděla v Akváriu v Brightonu v Anglii, koukala na všechny ty ryby a říkala si, že „Co když za chvíli budou muset všechny ryby bez rozdílu žít v těch obřích akváriích, protože jejich přirozený habitat bude neobyvatelný?“. No a hned po příjezdu jsem se přihlásila a začala se angažovat za práva zvířat a přírody celkově.

 Co je tvojí nejčastější večeří a obědem?

Většinou něco rychlého. Ale když mě chytne „kuchtící nálada“, jsem k nezastavení 😀. Mám ráda houby, takže asi ty 🙂. Taky pečené brambory a všechny druhy „masa“ (tofu, tempeh…)

Tvůj nejoblíbenější recept?

Tím bude moje skvělé curry!

 Jak to je s recepty, vymýšlíš a hledáš si pořád nové, nebo opakuješ třeba deset zajetých jídel? 

Jak kdy. Ale spíše vymýšlím nebo zkouším, co mě zrovna napadne, to spíš o víkendech. Vaření mě dokáže dokonale uvolnit, i když občas dokážu být tak naštvaná a podrážděná – to když jsem zkoušela už asi po sté palačinky a pořád se mi rozpadaly 😀. Klíčová ingredience byla na dosah ruky – jedlá soda vše krásně spojila a nic se nerozpadalo.

Jak to mají s veganstvím tví blízcí? 

😀 No… Pocházím z masožravé rodiny, takže si to jistě dokážeš představit. Z počátku tomu nevěřili, mysleli, že je to jen takový momentální výstřelek (koneckonců jsem s tímhle životním stylem začala v létě). No, nebyl, to jim došlo, když jsem jim hrdě oznámila, že už je to vlastně rok. Ale občas si ty poznámky neodpustí – hlavně, když jsem nemocná. Hlavní původce? Veganství.

Kde nejčastěji nakupuješ potraviny? 

Běžně v supermarketu 🙂 některé věci ve zdravé výživě, ale to jen málo, protože tam je to drahé 😀.

Podporuješ nějaké alternativní umělce? Jestli jo, můžeš nám je krátce popsat.

Alternativní umělce? Podle toho, co tím konkrétně myslíš, ale spíš ne 🙂

 Jak vznikla vlastně tvoje přezdívka Ginger Janie?

Ginger – protože jsem zrzka a Janie, protože je to jako „Jane“

Co patří mezi  tvoje zájmy?

Miluju čtení, jógu, psaní a skoro všechny tyhle kreativní věci – teda kromě malování, to s bídou nakreslím domeček.

Kolik času ti zabere, než si připravíš třeba oběd?

To záleží, ale tak 45 minut – 1 hodinu, když si s tím dávám záležet. Ale když spěchám, klidně i jen deset minut, to jsou většinou saláty, nebo nějaké ovoce 🙂.

Děkuji ti, Janie za rozhovor :)!

Související články

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.