Jak začít žít udržitelněji (knihotip)

Praktický průvodce na cestě k udržitelnějšímu stylu života může být fajn odrazovým můstkem pro ty z nás, kteří chtějí něco změnit, ale netuší jak na to. V této sympatické knížce je všechno polopatisticky vysvětleno, takže je mnohem jednodušší se do toho konečne pustit. Dozvíte se, jak účinně redukovat odpad, popřípadě jak ho minimalizovat na co nejnižší úroveň cestou nejmenšího odporu (autorka pouze doporučuje a sdílí svoje rady nenásilným způsobem).

Moc oceňuju především praktické tipy na vaření ze „zbytků“, upcykling + odkazy na zajímavé weby týkající se lepšího přístupu k přírodě. Obzvlášť mě zaujala kapitola o třídění odpadu, protože jsem se dozvěděla novinky (věděli jste například, že plata od vajec nepatří do papíru?). Taky tipy na rostlinná domácí mléka mi vnukly myšlenku, že by si občas zasloužila zařadit do mého jídelníčku. Přestože spousta zmíněných rad pro mě byla opakováním, ačkoli mám ke kompletnímu zero waste stále daleko, četby určitě nelituju. Čte se to v podstatě samo a věřím, že nejednomu člověku kniha pomůže, skvělý počin!

Související články

1 komentář

  1. O zero waste mám načteno dost, ale v této oblasti není nikdy znalostí příliš mnoho. Hodně mě baví upcycling a nové nápady by se mi hodily. Kniha mě zaujala, díky za fajn tip.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.