Kája je prostě svá

 

a nebojí se být kontroverzní! Kvůli jednomu nešťastnému postu se na pár dní stala internetovou „celebritou“ a protože vím, že otázka na to, jak dny nechtěné popularity vnímala ji nepoloží, tak jsem se na to taktéž vyptala. Pokud hledáte ironickou, vtipnou, zkrátka originální blogerku, volte Káju.

http://www.kajinblog.cz/

Kájo, jak jsi vnímala dny nechtěné popularity po říjnových volbách?

Byla jsem nervózní. Měla to být jen malá nevinná poznámka a spustilo to takový poprask. Takovou pohromu jsem rozhodně nečekala! Bylo šílené vidět statistiky návštěvnosti, za jediný den přišlo tolik lidí jako normálně za celý měsíc! Reakce lidí byla přehnaná. Ok, chápu, že se jim můj názor nelíbil atd., ale to přece není důvod k tomu, aby mi psali posměšné komentáře a už vůbec ne ke špatnému hodnocení, zesměšňování dalších příspěvků a psaní debilních komentářů na blog. Našlo se pár rozumných lidí, ale většinou to byli jen samí idioti. Jo a víš co? Názor mi nezměnili.

Jak se to projevilo ve statistikách blogu a v komentářích, psali ti lidi i soukromé zprávy?

Už jsem vlastně tak nějak odpověděla… Návštěvnost mi na pár dní neuvěřitelně stoupla. Facebook mi k popularitě i gratuloval. (Haha.) Soukromé zprávy mi psali jenom věrní fanoušci, ti, co mě chtěli podpořit a udržet nad vodou, abych se nezbláznila. Všem moc děkuji! Kritika mi ve zprávě žádná nepřišla. Proč asi. Hejtři umí jen psát přihlouplé komentáře a řádit hromadně, ale napsat něco soukromě a přímo, na to nemají.

Zvažovalas zrušení blogu?

Ne! To ne. Jenom jsem byla nervózní, že se blog dostane, kam nemá. Od začátku školního roku se totiž obávám, že ho najde nějaký rodič. Sice si myslím, že píšu docela seriózně, ale nechtěla bych, aby se to provalilo. Brrr.

Studuješ učitelství pro první stupeň, jak to děti mají s mobily a tablety? Hrají si s nimi v hodinách?

Naše děti mají mobily zakázané. Samozřejmě si je mohou přinést, pokud je potřebují pro bezpečnější a jistější cestu ze školy, nicméně během vyučování je musí mít vypnuté a schované v taškách. Tablety neprocházejí vůbec. Doma je to ale jiná. Dostat z nich oblíbenou hračku byl pěkný oříšek. Buď hrají na počítači, nebo na Xboxu, když ne na tom ani na tom, tak na tabletu či mobilu. Hrůza!

Učíš všechny předměty, nebo jen některé s ohledem, že stále studuješ?

Neučím všechny, ale není to ani tak kvůli studia, jako spíš tím, jak je naše škola stavěna. Se svou třídou trávím asi polovinu jejich hodin, pak mám ranní družinu a češtinu v jiné třídě. Je to trochu komplikovanější na vysvětlování.

Jak často do školy dojíždíš?

(Kája studuje kombinovaně)Máme to dost punkově, jak plánovače rozvrhu napadne. Jednou jedu, jednou ne, pak třeba třikrát za sebou jo a za tím následuje měsíční pauza. Průměrně jezdím asi jednou za tři týdny, ale rozhodně nečekejte, že když mě v pátek uvidíte v Olomouci, za tři týdny přijedu zase. Tak to nefunguje. Je to komplikované jako ty naše úvazky v práci!

Už sis zvykla na Prahu? Povedlo se ti v ní někdy ztratit?

V létě jsem zabloudila na jednom sídlišti, když jsem špatně odbočila na koloběžce. Ale nic vážného to nebylo. Mám dobrý orientační smysl a než někam jdu, mrknu do mapy, takže jsem se nikdy vyloženě neztratila. Navigaci nepoužívám, bez ní je větší zábava. Na Prahu si pomalu ale jistě zvykám. Nikdy mi ovšem nebude opravdovým domovem! Těším se, až za pár let vyrazíme zpátky na Moravu a nastěhujeme na nějakou podhorskou dědinu!

Jsi z Frýdku-Místku, jako já, na co bys do něj lidi pozvala? Proč by ho měli navštívit?

Nejsem z Frýdku-Místku! Jsem z Frýdku! Těžko říct, na co bych cizince nalákalo. Pro mne osobně je největší srdcovka Sweetsen fest, ale myslím si, že nemístní to asi nejsou schopni pořádně ocenit, jelikož tam hrají výhradně lokální kapely. Vlastně mě teď napadají jen samé úžasnosti, které pro mne mají velký význam jen jako coby rodačku. Třeba hudební hospůdka U Arnošta. Já ji miluji, znám spoustu dalších, co na ni nedají dopustit, ale neznalí by si asi řekli: „Proboha, co je to za pajzl?“Kdybyste náhodou trávili dovolenou někde poblíž, určitě se do Frýdku nebo Místku stavte. Projděte se kolem Olešné, zajděte na prohlídku zámku, mrkněte na Baziliku Navštívení panny Marie a na místecké náměstí. Pak zahučte do kavárny Kontakt, je to tam moc příjemné.

Teď mě napadá, že je Frýdek-Místek bohatý na kulturu, na své si přijdou fanoušci hudby i divadla. Před návštěvou tedy trochu prostudujte program, věřím, že najdete něco, co se vám bude líbit.

Bloguješ už spoustu let, vnímáš probíhající narůst blogerek?

Nemyslím si, že by blogerky přibývaly ve větší míře než dřív. Vnímám jedině nárůst trapných komerčních blogerek. Omlouvám se za ten výraz, ale je to tak. Před nějakými šesti lety jsem zbrojila proti pixelkovým blogům, teď je ovšem vedle aktuálních unboxingů, haulů, oblíbených produktů měsíce a trapných spoluprací vnímám úplně nevinně.

Proč jsou blogy o lifestyle a kosmetice populárnější než ty ze života?

Upřímně tomu vůbec nerozumím. Já si mnohem radši přečtu, co měl kdo na oběd než recenzi na nějakou rtěnku. Obědem to samozřejmě trochu přeháním, ale vy určitě moc dobře víte, jak to myslím.

Kolik času týdne věnuješ blogu?

Těžko říct. Já se mu totiž více méně věnuju nonstop. Žiju blogem. Pořád mi v hlavě běží náměty na články. Vlastně úplně o všem přemýšlím článkovým stylem – i když si chci třeba jen ujasnit, v jakém pořadí udělám povinnosti. A co se týče psaní? Já nevím. Vydávám obvykle dva články týdne. Jeden nadatluju za půl hodiny až hodinu, pak ho ale ještě několik dní přepisuju a upravuju, než jsem konečně spokojená.

Kája se mě ptá: Proč by měli lidi měli navštěvovat můj blog? 😊 

Protože jsi prostě svá, pokud sto lidí napíše, co měli dnes k snídani, ty napíšeš, jak ses na dnešek vyspala. Neděláš si nic z hloupých názorů a bojuješ proti přílišné komerčnosti.

Související články

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.