Kapky na kameni

Dneska bych vám chtěla představit moc povedenou novinku vydanou u nás v Česku pod nakladatelstvím Albatros. Jmenuje se Kapky na kameni a námětově vychází ze zahraničních Příběhů na dobrou noc pro malé rebelky. Obsahuje 50 krátkých ženských medailonků výjimečných žen napříč různými profesemi.

Když budeme knihu vnímat jako dětskou, dítěti se dostanou pod ruku zajímavé ženské osudy, krásné ilustrace a taktéž výkladový slovníček pojmů pro lepší porozumění textu. Za vyloženě dětské dílo ale „kapky“ nepovažuju. Přestože některé zmíněné medailonky mi byly známé, hodně nového jsem se dozvěděla. Musím pochválit celé grafické zpracování knihy a výběr osudů žen na které by se jinak mohlo snadno zapomenout, jelikož některé z nich žily už dávno.

kniha

Určitě vám četbu doporučím, třebaže ještě nemáte děti. Dozvíte se něco nového, čtení je inspirující a zajímavé. Pokud někdy vyjde druhý díl, budu se na něj těšit.

Související články

2 komentáře

  1. Už jsem o téhle knížce četla na blogu u Marky a docela mě zaujala, hlavně proto, že vlastně spoustu těch jmen vůbec neznám – a je to škoda, koneckonců je takovým mým nepatrným snem být taky někdy někým, kdo něco dokáže a třeba i někoho inspiruje. 🙂

    1. Vlasti, taky jsem hodně jmen neznala a právě proto mně ta knížka přišla zajímavá 🙂 Určitě si to přečti.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.