Kávuj stylově, a přitom udržitelně!

Dneska jsem objevila Ameriku. Bylo mi totiž nabídnuto dát si oblíbenou kávu do udržitelného a vratného kelímku za zálohu 50 Kč. Vím, že tenhle koncept funguje v ČR už dýl, ale osobně jsem se ho rozhodla využít až teď. Ve chvíli, kdy se do něj zapojily moje oblíbené podniky, a kelímky dostaly hezčí design (a k němu navíc víčko).

Funguje to jednoduše. Na stránce REkelímek najdeš v mapce zapojený podnik napříč republikou. V něm si objednáš oblíbenou kávu. K ní ti bude nabídnutý kelímek (mají různé velikosti a barvy). Zaplatíš vratnou zálohu 50 Kč, a potom už opakovaně používáš 🙂 Nevím, jestli to tak funguje u každé zapojené kavárny, ale k REkelímku bývá přidružena i akce – 5 Kč z ceny nápoje.

Přijde mi to jako fajn myšlenka, především pro opakované konzumenty kávy. Kupovat si pokaždé jednorázový kelímek považuju za zbytečné. Ať žije REkelímek!

Náhled: Canva.com

Související články

2 komentáře

  1. REkelímek neznám, i když těch udržitelných zálohovaných kelímků už jsem viděla dost. Líb se mi, že už je dávají třeba i na vánočních trzích.

    Před covidem jsem běžně do kaváren nosila svůj vlastní kelímek, teď se ale přiznám, že jsem polevila, protože co nechodím do práce, tak si kafe venku dávám nahodile. Málokdy vycházím z domu s tím, že jdu někam na kávu take away, abych si vzala vlastní kelímek. Takže jsem ideální adept na REkelímek, který se dá vrátit v jakékoliv zapojené provozovně. Díky za tip.

    1. Ano, ano. Děkuji Baru, že jsi to zmínila 🙂

      Tenhle koncept je už starý, taky to znám z vánočních trhů.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.