Kde koupit bavlněné, konopné a bambusové kalhotky?

www.glittershard.cz

Dneska se musím omluvit všem mužům. Pánové, dnešní článek pro vás moc není. Na druhou stranu, kvalitní české prádlo může být dobrým tipem na dárek pro partnerku 🙂

Milé ženy, pokud z jakéhokoli důvodu dáváte přednost přírodním a příjemnějším materiálům spodního prádla, jako je bavlna, konopí, nebo třeba bambus, může být celkem problém takové prádlo sehnat. Možná jste to už zjistily. Sama jsem kdysi dávno dlouho hledala obchod, kde by složení materiálu bylo co nejvyšší (95 % a víc), abych se vyhnula všem polyamidům a dalším syntetickým materiálům. Po dlouhém hledání jsem takové obchody našla, a dneska se s vámi o svoje tipy podělím 😊 Článek je nesponzorovaný!

Internetové obchody

  • Maluna.cz: Můj nejoblíbenější internetový obchod s ženskými věcmi. Spolehlivý, s rychlým dodáním a velkým výběrem zboží. Bavlněné kalhotky nabízí v krémové, černé a bílé barvě. Složení je většinou 100 % biobavlna. Cena začíná na 189 Kč/kus. Bambusové kalhotky mají ve více barvách, složení začíná na 95 % bambusové viskózy za 269 Kč/kus. K přečtení doporučuju článek Proč nosit spodní prádlo z biobavlny?
  • Další dva tipy jsem získala od Boudicci. S oběma obchody mám zatím dobrou zkušenost. S Reparádou mám osobní zkušenost, Bambutik zasílá rychle a spolehlivě.
  • Reparáda.cz + jejich kamenný obchod v Brně: Lokální brněnská značka Reparáda nabízí kromě ručně šitého oblečení i bambusové kalhotky v nejrůznějších barvách z české pletárny. Složení se drží na 95 % bambusu a 5 % elastanu, kus za 290 Kč.
Photo by Ava Sol on Unsplash
  • Bambutik.cz: Česká rodinná firma, specializující se na bambusové oblečení, nabízí mimo jiné i bambusové kalhotky. Vyrábí je ve třech barvách tělové, černé a bílé. Kus za 290 Kč. Co se mi na nákupu líbí, jsou výhodné balíčky za nižší cenu, takže ušetříte. K přečtení doporučuju článek: Co je bambusové oblečení? 
  • Bohempia.cz + jejich kamenný obchod v Praze: Českou značku Bohempia znáte možná díky jejich botám. Nedávno jsem zjistila, že vyrábí i konopné kalhotky v šedé a bílé barvě. Kus stojí 350 Kč a prádlo je opatřeno veganským certifikátem. Obsahuje směs bavlny a konopí. K přečtení doporučuju článek: Proč konopí?

Kamenné obchody

růže

Prádlo Krásné dámy v Brně na Palackého třídě: Můj oblíbený malý obchod s milou paní vedoucí. Kromě českých bavlněných kalhotek ze 100 % bavlny nabízí taky třeba kalhotky z bambusu, různé podprsenky, pyžama… Ráda se sem vracím. Protip: Několikrát za rok mívají sezónní slevy.

Prior, kdekoli v ČR? Kdysi komunistický obchodní dům se spoustou zboží. Nabízí všechno od hraček, nádobí, pastelek, až po bavlněné (100 % bavlna) kalhotky. Kus začíná, tuším na 200 Kč.

Globus a C&A: V Globusu mívají v sekci oblečení kalhotky ze 100 % bavlny. V céáčku jsem našla nejvýše 95 % bavlny a 5 % elastanu, kus okolo 200 Kč.

Myslím, že seznam to byl dost vyčerpávající. Pokud se na internetové scéně nic nezměnilo, tohle je možná jeden z mála článků na tohle téma. Budu ráda, když vám pomůže 🙂

Zajímavost: Když jsem probírala tenhle článek doma, dostala jsem otázku, jestli to není moc intimní téma. Ani mi nepřijde, spodní prádlo nosíme přece (nejspíš) úplně všichni!

Související články

2 komentáře

  1. Není to příliš intimní téma, sama plánuji psát článek o tom, kam pro v ČR vyráběné prádlo :). Na bambus bych ještě bych přidala Annu Janskou (pro pražské má i kamenný obchod), Bamwoo boutique (prodává v Brně Place Store) a české menstruační kalhotky SAYU. Pohodlí a krása se nemusí vylučovat.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.