Kdy ses změnila? Z komerčňáka na eko dráhu

Na tuhle otázku odpovím pár lidem prostřednictvím článku. Jak jste si možná všimli z příspěvků na blogu a na Instagramu, začala jsem se více zajímat o veganství a ekologii. V praxi to neznamená, že bych jedla jen vegansky, ale do běžné stravy hodně zařazuju právě stravu veganskou a vegetariánskou.

Taky se snažím už nějakou dobu třídit odpad a minimalizovat nákupy s igelitovými sáčky a igelitkami i když přiznávám, že se mi to daří jak kdy.

Na vlasy jsem začala používat hennu místo chemické barvy a doma částečně uklízím pomocí ekologických přípravků. Časem bych chtěla přejít na kompletní eko úklid.

V medicíně jsem se částečně dala na alternativní postupy i když, samozřejmě když to bude nutné, zůstanu věrná tomu co je tradiční.

Proč to všechno? Tím, že žiju s přítelem ve vlastní domácnosti máme prostor dělat si věci po svém a mně jsou eko přístupy sympatičtější než ty běžné. Nechystám se ale nakupovat v etno obchodech a nosit batikované sukně to ne, ale když můžu něco udělat jinak a mně příjemněji, jsem pro.

Ráda bych ještě více začala používat kosmetiku netestovanou na zvířatech i když už teď používám pár cruelty free produktů a kosmetiku testovanou bych chtěla nejspíše vyřadit úplně.

Jasně, že všechny ty vegan a bio eko věci jsou drahé jako potvora, ale pokud si to budu moct finančně dovolit, tak do toho půjdu.

Ještě mám problém s nehty jelikož chodím na gellak, jenže já obyč laky nesnáším, protože nic nevydrží tak nevím jestli překousnu svoji pohodlnost a vrátím se k lakům obyčejným nebo jestli zůstanu u gelu.

Rozhodně vás tímto článkem nenutím abyste to začali dělat stejně to vůbec, rozhodnutí jak žít je na každém, chci ale ukázat jak teď žiju.

Pokud se vám to nelíbí tak to samozřejmě chápu, ale nezměním se kvůli okolí. Kdo mě sledovat a číst nechce má možnost přestat a pro obě strany to bude příjemnější 🙂

Co chci vyzkoušet? Chystám se zkusit Nemléko a naučit se více veganských receptů. Chci přestat používat igelitové tašky. Nechci moc podporovat řetězce, které vykořisťují lidi v továrnách, takže pokud víte o obchodech s oblečením, který není komerční, ale přesto nabízí podobnou módu jako komerční obchody budu ráda za tipy :).

Související články

2 komentáře

  1. Tenhle styl života schvaluji, nedávno jsem navštívila veganský obchod a všechno mě tam tak nějak zaujalo. Nevím, jestli bych se dokázala vzdát některých jídel ve stravě, ale minimálně myslet ekologičtěji, kupovat kosmetiku netestovanou na zvířatech je první dobrý krok k lepšímu životu pro nás i pro zvířata. Proto mě hrozně mrzí, že stále existují holky propagující výrobky z pravé kožešiny :/

    LENN

    1. Jo, to mě taky štve, stejně jako množírny a spousta dalších věcí. Nehraju si na 100% bio eko vegan člověka, ale když můžu něco udělat jinak a lépe, i když tím třeba nezměním planetu, tak to udělám 🙂

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.