#knihovnyprotiviru

Dnes ráno jsem v mailu objevila zajímavou zprávu, o kterou si myslím, že stojí za to se podělit. Navíc jako budoucí knihovník to vnímám skoro jako sdělovací povinnost 🙂 O co jde?

Jak určitě víte, fyzické knihovny jsou zavřené , a proto si nic vypůjčit nemůžeme. I tak ale knihovníci nezahálí a snaží se situaci zpříjemnit nebo třeba pomoci jako například v knihovně Třinec, kde šijí roušky. Zkrátka a dobře, knihovníci na vavřínech neusli. Naopak. Ve spolupráci Moravské zemské knihovny, portálů knihovny.cz, digitalniknihovna. cz a dalších vznikl rozcestník #knihovnyprotiviru, kde najdete množství legálních elektronických informačních zdrojů zpřístupněných podle věku. V praxi to znamená přístup k velkému množství i současné literatury napříč generacemi, a taky například odborné informace ke koronaviru. Nejen maturantům a unaveným rodičům rozcestník přijde vhod 🙂 Děkujeme! Pokud se vám zalíbí, sdílejte ho dál!

P. S. Ještě chci upozornit na web Manipuláři. cz, který se i v současné době snaží zprostředkovávat ověřené informace, vyvracet hoaxy a vyjadřovat se k dění.

Související články

2 komentáře

    1. Přesně! Mám pocit, že teď je správná doba, kdy se spousta lidí dozví nejen o existenci online knih zadarmo a navíc to pomůže i propagaci knihoven (ta je pořád potřeba) 🙂 Já jsem stihla v den kdy knihovny zavřely ještě nabrat několik výpůjček, ale až mi dojdou, zamířím do online vod.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.