Knihy, které bych koupila svým dětem

Tento semestr se mi pod ruku dostává velké množství knih. Souvisí to s mým oborem, informační služby a knihovnictví, kdy nám jedna z učitelek nosí nové knihy na ukázku, ale i s mým zájmem o všechny nejnovější knižní přírůstky.

A tak mě napadlo, že by bylo zajímavé sepsat seznam těch, které bych koupila svým dosud imaginárním dětem, protože někoho to může inspirovat. Bude se jednat o knížky nové, starší, ale i staré. V knižní poliččce je dost místa pro všechny. Tak tedy:

V bříšku popisuje těhotenství z pohledu miminka v děloze, je to moc roztomilá a poučná knížka s krásnými ilustracemi. Novinka!


Photo by Annie Spratt on Unsplash

Že dětské knihy nemusí být jen pro děti dokazují Příběhy na dobrou noc pro malé rebelky. Uvnitř nahlédnete pod pokličku známých, ale i neznámých ženských příběhů napříč dějinami a obory. Myslím si, že nejeden dospělý se dozví něco nového.

Malý princ je kultovka, podle mě se s ním za život setká každý, přesto zůstává otázkou, jestli není spíše pro dospělé. Jako dětem na základce nám byl vybrán k povinné četbě a vůbec jsem ho tehdy nepochopila. Bylo nutné k němu dorůst. Vychází neustále znovu v různých podobách, a mě momentálně zaujalo vydání doplněné o fotoilustrace Elišky Podzimkové, mrkněte na video.

Justýnku a a asistenčního jednorožce jsem dosud fyzicky neviděla, ale mám moc ráda dílo Lény Brauner, takže bych knížku koupila převážně kvůli ilustracím a jednorožčímu tématu.


Photo by Annie Spratt on Unsplash

Kromě pohádky Princ & Princ bych pořídila i novinku od Dvou tátů s názvem Dva tátové a zvědavá holka. Nevidím nic špatného na tom, zprostředkovat dětem LGBT tématiku.

Přestože knížky jako Děti z Bullerbynu a Pipi Dlouhá punčocha už můžeme řadit do kolonky staré a prý u dětí tolik neletí, pořídila bych je, protože ukazují krásné čisté dětství za strarých časů a obě mají moc pěkné ilustrace.

Nevynechala bych ani Asterixe a Obelixe, protože tento komiks a film se mi v dětství hrozně líbil, stejně jako Deníčky malého poseroutky, ty mě baví doteď. No a nesmíme zapomenout na Harryho Pottera! To už je taky taková klasika…

Dneska skončíme dílem Jacqueline Wilson a Thomase Breziny. Od Jacqueline je těžké vybrat jen jednu knihu, bavily mě všechny, ale určitě bych koupila Jacky snílek, Nejlepší kamarádky a Vadí nevadí. Brezina by si své místo v poličce zajistil díky Klubu záhad.

Snad vás to malinko inspirovalo a možná i připomnělo vaše dětství 🙂 Momentálně vychází dětských knih tolik, že zůstává otázkou, jestli časem nenapíšu druhý díl článku. Klidně mi napište zase vaše tipy 🙂

! Děkuji paní J. za to, že nám do hodin nosí dětské knižní novinky!

Inspirace k článku:

https://www.instagram.com/albatros_knihy/?hl=cs

https://www.instagram.com/dvatatove/?hl=cs

Zdroj videa o Malém princi.

Nádhled je z canva.com.

Související články

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.