Kočičí kavárna v Brně? Za mě jedině Kočkafé Schrödinger!

www.glittershard.cz/tss

Fenomén kočičích kaváren se na kavárenské půdě drží už hezkých pár let. Podle mého názoru je to super koncept ať už jste kočkoví, nebo toužíte po kafi s bonusem ve formě kočičího pomazlení.

Já osobně nejsem pravidelným zákazníkem, ale čas od času si do kočkafé najdu cestu. Do těch oblíbených se potom ráda vracím. Sympatická je mi i přidaná hodnota některých podniků, kdy část výdělku posílají do útulku, případně poskytují přímo na místě domov toulavým kočičákům.

Konkrétně v Brně potom máme kočkaváren kaváren několik, v poslední době už ale chodím jenom do Kočkafé Schrödinger (nejstarší kočkavárna ve městě). Pokud budete mít možnost a chuť, rozhodně vám návštěvu doporučuju. Ptáte se proč? Tady jsou moje důvody:

Zachary

Jedním z důvodů (ale rozhodně ne tím hlavním) je super poloha podniku, kdy za pár minut dojdete pěšky na Maliňák, Svoboďák, případně na hlavák. Zároveň se kavárna nachází v klidnější části, takže se vyhnete rychlému tempu velkoměsta.

Za další důvod k návštěvě považuju samotné kočičky, které se lidí nebojí a budou vám milými společníky. Momentálně tady bydlí čtyři.

Zachary podruhé

Poslední důvod zahrnuje samotné služby a přijemnou atmosféru. Servírky jsou moc milé a díky tomu se tu vždycky cítím jako zvaný host.  Mám pocit, že svoji práci mají opravdu rády a ke kočičkám chovají vřelý vztah. Zároveň je kavárna dost velká, takže se zákazníci hezky rozprostřou a nefuní si za krkem (oceníte nejen v době korony). Na mě tu vždycky dýchá dá se říct domácí atmosféra s nádechem retra 😊

A výběr z menu? Zdá se mi dostatečný: nabízí několik druhů kafe, palačinky, dezerty, víno, pivo, domácí zmrzlinu a taky zákusky. Ceny potom považuju za přijatelné a na centrum dobré. Zdá se mi to jako dost důvodů, proč kavárnu navštívit, no ne?

P. S. Přijímám další tipy na kočkafé po celé ČR 🙂

Související články

2 komentáře

  1. O tomto konceptu kavárny jsem už slyšela, ale zatím nikde nebyla. Já jsem milovnice morčat a dokonce jsem tu v Anglii našla i podobnou kavárnu právě s morčíky, tak jsem s přítelem říkali, že tam jednou musíme. Akorát jsem říkala, že bych si je pak všechny chtěla vzít domů 😀

    1. Cože? To existuje? Co ti lidi všechno nevymyslí 🙂 Tam bych se zašla podívat! Právě jsem si říkala, jestli někde mají třeba i králičí kavárny a když jsou s morčátky, tak proč by to někdo nezaložil?

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.