Kočky, kreativita a cesta fak*it

Číst nemusíte jen romány, youngadultovky či povinnou četbu. Dnešní knižní trh nabízí i něco jiného a sice „snadné oddechovky“, které jsou kreativní, zábavné, čtivé, poučné a ze života. No a protože vám chci nějaké čtení doporučit, jdeme na to!

K první oddechovce jsem se dostala skrze video Ester Starling kde si pochvalovala Ukaž, co děláš a Kraď jako umělec. Takto jsem poznala Austina Kleona a zjistila, že je to výborný kreslíř, skvělý spisovatel a zajímavá osobnost a že knížky o kreativitě, procesu tvoření a propagaci nemusí být dlouhé jak čtrnáct dní a k uzívání. Jeho myšlenky+grafická podoba knihy mě nadchly stejně jako tvrzení, že umění vlastně nemusí být tak nedosažitelné jak se zdá a knížky trvale zakotvily v domácí knihovně a kde můžu, tak je doporučuju dál. Koho by napadlo, že proslavit se je možné skrze novinovou poezii tvořenou náhodně?

*Mimochodem, v dubnu 2019 vydá Austin novou knihu, jupí!

Druhý kousek k představení je Cestou fak* it (malá kniha, velká moudrost), což není kniha s klasickým textem, ale spíše něco mezi komiksem a životním rádcem. Na jedné stránce najdete obrázek pro určitou situaci, na druhé je věta: „Řekni fak*it a…“, většinou pak za „a“ následuje něco bláznivého, spontánního a něco co byste jen tak neudělali, protože společnost, protože pravidla, protože rodiče… a právě tím, že se nad tyto věci povznesete do vašeho života vklouzne kouzlo fak*it a život už rázem nebude nudný, či nespokojený. I toto je můj trvalý domácí kousek.

A teď něco pro kočkomily věděli jste, že existuje anglický komiks plný koček, životních situací a vtipných hlášek? Já to už vím! Komiks se jmenuje „Herding cats“ a vytvořila ho Sarah Anderson. Pod českými názvy komiksy (celkem jsou tři) najdete jako „Kočky útočí“či „Dospělost je mýtus“. Já si ale myslím, že číst v originále neuškodí třeba narazíte stejně jako já na některá nová slovíčka :). Pár situací mě donutilo k smíchu a k neustálému ujišťování jak skvěle to sedí na můj dosavadní život. Ať žijou huňaté svetry, kočky a knihy! Je to super oddechovka na jedno odpoledne škoda, že jsem o ní nevěděla dřív!

No a poslední můj oblíbený komiks je Nezadaná četla jsem to už dávno, přesto to není dílko na které bych zapomněla. Jak už název napovídá, jedná se komiks o singles ženách a o tom co single stav přináší za radosti a starosti. Velké plus vidím v povedených ilustracích.

Tato dílka jsou zkrátka povedená a budu moc ráda, když mi doporučíte další na stejné bázi 🙂

Související články

4 komentáře

  1. cestou fak*it jsem pořídila příteli k narozeninám. ještě je neměl ale mám to předem koupeně a vzhledem k tomu jak malé to je a jak málo času má, bude to podle mě fajn. od autora této knihy má už Dopr*ele dělejte, co máte rádi a moc daleko se nedostal, je zde hlavně text a on není moc velký čtenář. ale prosil mě, abych ho k tomu maličko přiměla, takže myslím že tohle bude dobrá volba pro začátek.

    1. Dopr*ele dělejte, co máte rádi mě taky zajímá, ještě jsem se k tomu ale nedostala. Momentálně jsem si koupila ty komiksy od Sarah Anderson a novou Poslední aristokratku, protože to je pro mě jasná volba 🙂

  2. Cestou fak*it strašně nutně potrebuji. Asi si ji zrovna někde objednám. Moc díky za tip. Většinou čtu jen fantasy a nekupuji si nic moc jiného, možná román, ale tohle mě nadchlo. Chce to něco na odpočinek ale zároveň originální kousek.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.